Maškary jsou na seznamu tradiční lidové kultury
Milevsko - Milevští zabodovali se svojí proslulou tradicí maškar. Dostala se – díky rozhodnutí rady Jihočeského kraje – do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury Jihočeského kraje. Podle vedení města jde o prestižní záležitost a do budoucna by se Milevští chtěli pokusit o zápis do tohoto seznamu České republiky.

Opravu věžních hodin na kostele sv. Bartoloměje zaplatilo město
Milevsko – Milevská farnost a vedení města připravují dohodu o společné péči o věžní hodiny na kostele sv. Bartoloměje. „V mnoha městech je nepsaný zvyk, že o věžní hodiny se starají, přesto, že jsou na kostelech, města," konstatoval místostarosta Martin Třeštík. Vstřícný krok udělali radní města na poslední schůzi. Vyhověli žádosti římskokatolické farnosti. Znamená to, že město zaplatí letní opravu věžních hodin, které přestaly jít. Stála necelé tři tisíce korun. 

Dětem už nebezpečí úrazů hrozit nebude. Chodníky čeká oprava  
Milevsko – Chodníky v areálu Mateřské školy Kytička v Jiráskově ulici na starém sídlišti se ještě letos dočkají opravy. Starosta Ivan Radosta vysvětlil, že práce jsou už nutné. „Stav chodníků je zapsán v závadách zprávy České školní inspekce. Letos se na nich drobně zranily čtyři děti. Betonové dlaždice jsou původní, zhruba šedesátileté a jsou popraskané a různě zvlněné," vysvětlil Ivan Radosta. Opravu zajistí Služby města Milevska za 266 tisíc korun.

Pokročili v plánu na rekonstrukci sálu
Milevsko – Za projektovou dokumentaci, která stanoví komplexní rekonstrukci velkého sálu milevského domu kultury, zaplatí město 355 tisíc korun bez daně. Taková byla nabídka jediného zájemce, který se městu ozval na poptávkové řízení. Podle starosty Ivana Radosty bude projektová dokumentace hotová příští rok. „Musíme se dohodnout, zda rekonstrukci plánovat na příští rok nebo na ten další," řekl starosta s tím, že hotovo bude muset být za tři měsíce. Komplexní rekonstrukce s sebou přinese novou vzduchotechniku, dále se týká akustiky, elektroinstalace, zázemí pro zvukaře či podlahy. Vše bude stát, jak nyní Milevští předpokládají, od jedenácti do dvaceti milionů korun.