S městskou firmou jsou spokojeni
Milevsko – Opravu chodníku a schodů v Jiráskově ulici a kolem domu s pečovatelskou službou v Libušině ulici zajistí Služby města Milevska (SMM). Radní rozhodli, že zakázku za 317 tisíc korun zadají přímo „službám". Podle vysvětlení starosty Ivana Radosty se jedná o velmi příznivou cenu. „Poslední výběrové řízení na stavbu parkoviště v ulici Pod Stadionem vyhrály SMM. Nabídly takovou cenu za metr čtvereční dlažby, že jsme se dohodli, když ji dodrží i dál, tak jim budeme moci do konce roku zadat další malé zakázky," upřesnil starosta. Na mysli měl cenu 900 korun za metr čtvereční, což je podle něj příznivá cena a nižší než v místě obvyklá. Do dalšího roku bude vedení města porovnávat ceny a aktualizovat je. 

Hasiči dostanou auto
Jickovice – Pro přepravu zásahového družstva SDH Jickovice k zásahům by mělo v budoucnu sloužit nové auto. „Od Jihočeského kraje jsme už na ně dostali zálohu 210 tisíc korun a další peníze máme přislíbené od Ministerstva vnitra ČR a od generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR," uvedl starosta Jickovic Jiří Fišer. Dodal, že v současné době čekají na potvrzení přiznané dotace, která byla prodloužená až do konce června příštího roku. Mohla by činit až 450 tisíc korun. „Celkové náklady předpokládáme do 900 tisíc korun. Dražší auto si naše obec nemůže dovolit. Doufáme, že do výběrového řízení podá někdo nižší nabídku," dodal Jiří Fišer. Podmínkou dotace je pořízení úplně nového auta. Jickovičtí hasiči si vybrali auto na přepravu devíti osob včetně řidiče. V případě, že by auto stálo 900 tisíc korun, činila by dotace od Ministerstva vnitra 450 tisíc korun, od Jihočeského kraje 300 tisíc korun a 150 tisíc by doplatila obec. 

Pořídí nové pomůcky
Sepekov – Děti ze sepekovské mateřské školy budou využívat nové pomůcky. Městys Sepekov získal dotaci na polytechnickou výchovu. „Půjde o různé druhy stavebnic či dřevěné ponky. Mají zlepšit zručnost dětí. Dneska jsou děti málo manuálně zručné," upřesnila starostka Pavlína Bambuškarová.
Dotace Jihočeského kraje zamířily i do základní školy, kde se nyní připravují na zahájení nového školního roku. Do lavic tu z městyse usedne dvanáct prvňáčků, které 1. září přivítá i starostka. 


Klášter bude hostit píseckého umělce
Písek/Milevsko – Písecký akademický malíř Dalibor Říhánek bude mít výstavu v barokní prelatuře na prvním nádvoří milevského kláštera. Vernisáž jeho Rozpomínání se uskuteční 7. září v 17 hodin a výstava bude k vidění do konce měsíce. Kromě vernisáže bude speciálním dnem výstavy i sobota 17. září. To se v rámci celorepublikové akce Den otevřených ateliérů uskuteční komentovaná prohlídka výstavy s autorem.

Schválili odměny ředitelům
Milevsko – Milevští radní schválili pololetní odměny ředitelům dalších příspěvkových organizací. Ředitel domu kultury Vít Kratochvíl dostane 20 tisíc korun, ředitelka městské knihovny Petra Bláhová patnáct a ředitel muzea Vladimír Šindelář deset tisíc korun. 

Ulici Za Humny čeká rekonstrukce
Bernartice – Lidé, kteří bydlí Za Humny v Bernarticích, se mohou těšit na vylepšení své ulice. Městys tu do konce listopadu opraví chodník ve spodní části ulice, a to až k bytovkám čp. 304 a 305. Součástí prací, které začnou v září, bude také nové veřejné osvětlení i přístupy k bytovým domům. Celkově jde o úsek dlouhý 340 metrů. 

Rybníček na návsi čeká oprava. A to i díky dotaci
Hrejkovice – V obci Hrejkovice se připravují na opravu rybníčku na návsi v Níkovicích. Zastupitelé na středečním zasedání schválili dodavatele opravy z Milevska, který ji zajistí za 339 tisíc korun. To byla ze tří nabídek nejnižší cena. Práce podle starostky Hany Kašparové začnou záhy, v září. „Výběr dodavatele byl hlavní bod jednání zastupitelstva. Sešli jsme se i o prázdninách, aby se nezdržovala realizace," vysvětlila starostka. Připomněla, že obec na opravu rybníčku a jeho okolí získala dotaci 170 tisíc korun z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje. Práce se týkají obnovy rybníčku, který je nyní zarostlý rákosím, dále opravy zábradlí i úpravy okolního terénu.

Peníze pro sbory
Zhoř – Zhořští zastupitelé v srpnu schválili hasičským sborům obce proplacení příspěvků za účast na soutěži v Hrazánkách. SDH Zhoř, Blehov a Zbislav dostaly tisíc korun a SDH Březí dva tisíce, protože za něj soutěžila dvě družstva.