Do Vlksic na tvrz opět míří herci
Vlksice – Ani letos nebude chybět na vlksické tvrzi divadelní festival. Sice vstoupil do druhé desítky, koná se pojedenácté, ale hlásí novinku. Odehraje se ve dvou víkendech, a to 20. a 21. srpna a 2. až 4. září. Na programu je Rozmarný večer (20. 8.), O políbeném drakovi (21. 8.), Romeo a Julie (2. a 3. 9.) a Mikulášovy patálie (4. 9.). 

Kruhový objezd bude alespoň na papíře
Milevsko – Papírové přípravy kruhového objezdu na silnici druhé třídy u Penny Marketu v Milevsku hlásí posun. Radní města na středečním jednání rozhodli o zadání studie, která navrhne řešení. Po ní by měla následovat projektová dokumentace. Podle radního Miroslava Doubka, který má na starosti infrastrukturu, bude studie řešit i přístupový chodník podél Blanické ulice a další náležitosti. Podotkl, že úpravou místa je potřeba se zabývat. Důvodem je například to, že přes silnici lidé přecházejí na stezku, ale přechod tu není. To vidí jako problém i bezpečnostní studie. Pohyb v lokalitě by mohl být do budoucna ještě větší. A to kvůli využití další části louky v Blanické ulice. A je podle něj reálné, aby byl kruhový objezd postavený? „Kdyby to bylo nereálné a šlo o vyhazování peněz, nikdy bych do toho nešel. Myslím, že je to reálné i potřebné," řekl Miroslav Doubek, který odhaduje, že se stavba kruhového objezdu uskuteční v horizontu dvou až čtyř let. Aktuálnější jsou úpravy provizorního kruhového objezdu u Bažantnice, který se má příští rok za spolupráce města a kraje dočkat konečné podoby. 

Opravu dvorní části fasády 
přesouvají na příští rok
Bernartice – Plánovaná oprava dvorní části fasády bernartické základní školy se letos neuskuteční, byť na to měl městys připravené peníze v rozpočtu. Starosta Pavel Souhrada vysvětlil, že v opakovaném výběrovém řízení uspěla firma z Prahy, která ale z kapacitních důvodů na začátku srpna od zakázky odstoupila. „Druhá v pořadí milevská firma měla nabídkovou cenu téměř o 400 tisíc vyšší, což je pro nás cena neúměrně vysoká, a termín 1. září se neúprosně blíží," reagoval Pavel Souhrada na to, že firma měla začít s pracemi 1. srpna a nejprve opravit vstupní část do budovy, aby mohl školní rok začít bez jakéhokoli provizorního zabezpečení přístupu. „Rozhodli jsme se zakázku zrušit, připravené finance přišetřit a záměr uskutečnit v příštím roce," dodal starosta. Původní vysoutěžená cena přesahovala jeden milion korun. 

Sbírka pomůže 
školákům
Milevsko – Obyvatelé města mohou podpořit místní děti ze sociálně slabých rodin. Místní farní charita nachystala sbírku školních pomůcek, která podpoří právě tyto školáky. Podle pracovnice charity Hany Kozákové prozatím požádaly o pomoc tři rodiny. „Minulý rok jsme pomohli šesti rodinám. Do sbírky přijímáme všechny školní pomůcky, ale rodinám pomohou hlavně školní aktovky, penály a další pomůcky, které stojí nejvíc, a pak sešity," upřesnila Hana Kozáková. Sbírka trvá do konce měsíce a lidé mohou dary odevzdávat buď přímo do nízkoprahového zařízení, které se nachází nad autobusovým nádražím, nebo do farní charity se sídlem v areálu kláštera, případně přímo do něj. 

Křenovičtí v kapličce na návsi vymění okna i dveře

Křenovice – Kaplička Panny Marie na návsi v Křenovicích bude zase o něco hezčí. Díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj se dočkají výměny okna i dveře. Už jsou podle starosty Stanislava Bartoše ve výrobě. „Hotovo by mělo být do 1. listopadu. Okna budou prakticky ta samá, budou mít stejný design i tabulky, akorát dřevo bude kvalitnější, aby to vydrželo déle. Současné dveře jsou palubkové z konce 80. let a ty nové bychom chtěli kazetové, aby se ke kapličce hodily," upřesnil Stanislav Bartoš. Slavnostní otevření kapličky plánují Křenovičtí spojit s adventním programem. Kaplička pochází ze 70. let 19. století a už v nedávné době prošla částečnou rekonstrukcí. Ta se například týkala fasády.