Milevští budou propagovat město v olympijském parku
Milevsko – Patnáct členů Maškarního sdružení Milevsko míří do Olympijského parku Rio-Lipno 2016, kde budou ve čtvrtek 11. srpna propagovat a prezentovat město. Radní rozhodli, že město výpravě uhradí náklady na cestu i stravu. V poskytnuté částce 19 800 korun je zahrnut také příspěvek na tisk propagačních plakátků. Olympijský park Rio-Lipno 2016 vznikl na Lipně a návštěvníci si tu budou moci po dobu letní olympiády v brazilském Riu zkusit různé druhy sportů a také tu fandit českým reprezentantům. Letní olympiáda se koná od 5. do 21. srpna. 

Sál potřebuje 
rekonstrukci, říká starosta

Milevsko – Dům kultury v Milevsku má naději, že se bude stále proměňovat a modernizovat. Loni šly miliony korun do rekonstrukce restaurace a přilehlých prostor, letos to bude maximálně 300 tisíc korun do úprav vestibulu. Podle starosty Ivana Radosty je nutné se zabývat i hlavním sálem. „Rád bych, abychom udělali komplexní rekonstrukci sálu. Je hluboko pod možnostmi dnešní doby," vysvětlil Ivan Radosta, který narážel například na akustiku, vzduchotechniku či elektriku. Sál milevského domu kultury má kapacitu čtyři sta míst. 

MHD využívá více lidí. 
Díky zlevněnému jízdnému
Milevsko – Sleva jednorázového jízdného se odrazila v počtu lidí, kteří v Milevsku využívají městskou hromadnou dopravu. Informoval o tom místostarosta Martin Třeštík. „Průběžné vyhodnocení potvrdilo, že snížení jízdného zatím v prvním pololetí 2016 vedlo proti roku 2015 ke zvýšení počtu přepravených osob o téměř jednu pětinu," uvedl. Cestující platí od začátku letošního roku za jízdné pětikorunu, předtím to bylo deset korun. Změnu schválili zastupitelé. Od roku 2016 je totiž MHD v režii města, doposud ji platil Jihočeský kraj. Ten předtím už delší dobu avizoval, že nebude financovat dopravu pro potřeby měst. A kolik lidí se autobusy svezlo? Podle statistiky, která je k dispozici i na webu města, to bylo za první pololetí roku 2015 15 972 cestujících, letos za stejné období 18 976. To představuje nárůst o devatenáct procent. Nejvíc lidí využilo MHD letos v červnu, a to 3381. 

Problém vyřešen. Obec
má pracovníky na sečení
Kovářov – Personální problém se v Kovářově podařilo vyřešit. Před začátkem prázdnin obec neměla pracovníky, kteří by sekali trávu na obecních pozemcích. Důvodem byla nemocnost i nezájem lidí o uzavření dohody o provedení práce. Na to konto někteří zastupitelé zaznamenali stížnosti obyvatel například o tom, že u obecních silnic nejsou vysečené stoky. Problém je teď, jak potvrdil včera starosta Pavel Hroch, minulostí. „U jedné pracovnice nemoc skončila. Nyní máme dvě pracovnice a k tomu jsme přijali na dohodu o provedení práce jednoho pracovníka, který se přihlásil na naši výzvu v obecním zpravodaji. Musím říci, že jsme to zvládli," řekl Pavel Hroch. „Možná, že byl někdo nespokojený kvůli tomu, že nebylo posečeno hned, ale postupem času jsme sečení dotáhli do zdárného konce," dodal starosta. Pracovník přijatý na dohodu jezdí traktorem a má za úkol právě sekat stoky u silnic. 

Ředitelé dostali pololetní odměny  
Milevsko – Milevští radní rozdělovali pololetní odměny ředitelům příspěvkových organizací. Martin Hrych (1. ZŠ) a Michal Divíšek (2. ZŠ) dostanou 35 tisíc korun, Zdeňka Fraňková (MŠ Sluníčko) a Marcela Brčková (MŠ Kytička) 25 tisíc korun, Miroslava Dušková (MŠ Pastelka) dvacet tisíc korun a Marie Jarošová, ředitelka Sociálních služeb města Milevska, 25 tisíc korun. Podle informací starosty Ivana Radosty se jedná o první várku odměn, další jsou v jednání.

Posvícení se blíží 
Milevsko - Program srpnového bartolomějského posvícení v Milevsku je kompletní. Návštěvníci se od čtvrtka 25. do neděle 28. srpna mohou těšit především na hudební program, a to Stamicovo kvarteto, Keks, Hudbu Praha band, Fantom, Božejáky či Samsonku.

V Oseku čekají, jaký bude zájem o kompostéry
Osek – Obyvatelé Oseku se mohou vyjádřit, zda by využili kompostér na biologicky rozložitelný odpad. Svazek obcí regionu Písecko, jehož je Osek členem, připravuje žádost o dotaci. V případě úspěchu by obyvatelé dostali nádoby do bezplatné zápůjčky. 
V Oseku zjišťují, zda by o kompostéry byl zájem a zda by přicházelo v úvahu se do projektu zapojit. „Zatím se nikdo z obyvatel neozval. Informaci máme na webových stránkách a děvčata budou dotazníky roznášet do schránek dneska a zítra. Každý nemá přístup k internetu," uvedl ve čtvrtek starosta Pavel Procházka. Dodal, že obyvatelé mají na vyjádření čas do 10. srpna. On sám neočekává, že by o kompostéry byl velký zájem.
  Osek měl možnost získat nádoby před několika lety, kdy Svazek obcí Milevska, jehož je obec také členem, uspěl s žádostí o dotaci. „Tehdejší zastupitelstvo rozhodlo, že se do projektu nezapojí. Důvodem bylo to, že je tu velké hnojiště, kam mohli obyvatelé trávu odvézt, hodně lidí ji také zkrmilo doma," doplnil osecký starosta.