Veřejné osvětlení čeká rekonstrukce
Milevsko – Přes 550 tisíc korun bude stát rekonstrukce veřejného osvětlení v ulici J. A. Komenského. Jedná se o obnovu osvětlení podél trasy teplovodu, který prochází opravou. Podle informací radního Miroslava Doubka budou nové sloupy i kabely, svítidla zůstanou dosavadní. Oproti projektu jde o úsporu 37 procent. Ta nastane i díky tomu, že některé zemní práce se dají sloučit. (klč)  

Vestibul dostane i nové sezení
Milevsko - Návštěvníci milevského domu kultury se mohou těšit na hezčí zázemí. Ve vestibulu, který prochází rekonstrukcí, bude nové sezení, výmalba i vitríny. Nové sezení bude i v patře. Novinkou má být také druhé zábradlí u venkovního schodiště. Vše by mělo stát do částky 300 tisíc korun.

Dobrovolní hasiči budou slavit
Dmýštice – Deset tisíc korun získal od města Milevska, pod které osada Dmýštice spadá, místní sbor dobrovolných hasičů. Peníze jsou určené na oslavu 110. výročí založení sboru, která se uskuteční poslední červencovou sobotu. Její součástí je i soutěž. 

Alej si vysázeli sami obyvatelé 
Chyšecko - Podél silnice vedoucí z Chyšek do osady Nová Ves jsou vysazené nové listnaté stromy. Obyvatelé tak obnovili alej, která tu rostla. „Aleje k chyšecké krajině neodmyslitelně patří, dotváří její místní kolorit. S nápadem na její obnovu přišli sami obyvatelé a jsem rád, že se nám to i díky nadačnímu příspěvku podařilo," uvedl starosta obce Chyšky Miroslav Maksa, který tak reagoval 
i na to, že výsadbu aleje podpořila 132tisícovým příspěvkem Nadace ČEZ. Lidé v okolí Chyšek nově vysázeli desítky jeřábů, javorů, třešní, jabloní, hrušní a slivoní. Obnovené stromořadí v Chyškách plní hned dvě funkce, zkrášluje přírodní park v okolí místní komunikace a slouží jako ochranná bariéra proti větru a prachu. 

Na garáž a sklad si vzali úvěr
Veselíčko – Do konce června roku 2018 by měla obec Veselíčko splatit úvěr, o jehož přijetí rozhodli zastupitelé na posledním jednání. Je ve výši čtyři sta tisíc korun a je určen na nový obecní sklad a garáž u hřiště. Jejich výstavba, která začne po poutích, je největší stavební investicí letošního roku a vyjde na více než 1,6 milionu korun, z toho 210 tisíc korun pokryje dotace z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje. Nový sklad nahradí ten dosavadní dřevěný, který nevyhovuje potřebám obce. Ta doposud neměla žádnou svoji garáž. Pevná roková sazba přijatého úvěru je ve výši 0,7 procenta. 

Připomínky k prodeji přišly
až po rozhodnutí zastupitelů
Milevsko – Nelíbí se nám, že jste prodali pozemek mezi ulicemi Blechova a Kpt. Nálepky. To ve stručnosti obsahuje petice, která dorazila na radnici a zabývala se jí rada města. Podle informací starosty Ivana Radosty dostal odbor vnitřních věcí za úkol petentům odpovědět. Ivan Radosta poukázal na to, že sedm let visela nabídka s možností koupit si parcelu na webových stránkách města. Nikdo to nerozporoval. Stejně tak ani vyhlášený záměr na prodej. Připomínky přišly poté, co zastupitelé schválili těsnou většinou prodej pozemku. Město nabízelo k prodeji parcelu o výměře zhruba dva tisíce metrů čtverečních. Zájemkyni, která už dlouhodobě hledá v Milevsku parcelu pro výstavbu domu, ale zastupitelé nevyhověli. Rozhodli, že jí prodají polovinu pozemku, tedy tisíc metrů čtverečních, a to za 530 korun za metr. Podle informací z úřadu ještě není podepsána kupní smlouva. Čeká se na geometrický plán. Na pozemku nyní roste zeleň.