Město chce žádat o pozemky 
pod šatnami a terasami
Milevsko – Doteď město platilo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových nájem za pozemky pod starými šatnami a terasami v tenisovém areálu. Mělo by se to změnit. Vedení města by je totiž rádo získalo do svého vlastnictví. 
  Podle místostarosty Martina Třeštíka jsou pozemky nyní volné. „Pozemky byly premonstrátů a ti je nedostali zpátky právě proto, že na nich stojí sportoviště," vysvětlil Martin Třeštík. 
  Jde o 430 metrů čtverečních, za které město platilo nájem ve výši 6400 korun za rok. Milevsko za jejich převod bude muset zřejmě zaplatit. „Kdybychom je získali zadarmo, tak bychom byli rádi, ale v poslední době se k tomu na Úřadě pro zastupování státu ve věcech majetkových nemají," dodal místostarosta Martin Třeštík.

Děti budou mít obědy zdarma
Milevsko – Společnost Women for Women posílá do Milevska další peníze na obědy dětem ze sociálně slabých rodin. Jde o žáky 2. ZŠ J. A. Komenského. Peníze – 64 tisíc korun – poslouží na uhrazení obědů v novém školním roce pro dvanáct dětí. Společnost podpořila dva sourozence i ve skončeném školním roce. Děti mohly chodit část roku na obědy bezplatně. Cílem projektu je, aby děti, jejichž rodiče nemají na zaplacení školních obědů, na ně mohly chodit.

Braničtí budou řešit sběrný dvůr
Branice – Na čtvrtečním zasedání budou braničtí zastupitelé řešit podání žádosti o dotaci ze Státního fondu životního prostředí, díky které by postavili nový sběrný dvůr. Ten by vznikl po levé straně směrem na Stehlovice. 

I poutníci podpořili dub z návsi
Borovany – Byl to úspěšný víkend, říkají si borovanské knihovnice. Podařilo se jim nasbírat zhruba tři sta hlasů na podporu místního památného dubu, který jako jediný za Jihočeský kraj bojuje v anketě Strom roku 2016. Knihovnice sbíraly podpisy v Srlíně na neckyádě a především o nedělní pouti u kostelíka sv. Rozálie, který se nachází mezi Bernarticemi a Borovany.  Knihovnice Petra Černá si podpory lidí velice váží, stejně tak jejich povzbudivých a pozitivních reakcí. „Několik lidí, z toho i někteří pro nás neznámí, nám na pouť přinesli staré mobilní telefony, díky kterým se také sbírají hlasy. Je příjemným zjištěním, že nás podporují lidé ze širokého okolí," pochvalovala si Petra Černá. Jak borovanský dub mezi dvanácti finálovými stromy z celé republiky uspěje, bude jasné v říjnu.