Na úřadě v Milevsku ušetřili
Milevsko – Platy, cestovné, pohoštění či školení, to jsou položky, na kterých se milevskému úřadu podařilo ušetřit. Podle starosty Ivana Radosty jde o 1,7 milionu za prvních pět měsíců roku, a to ve srovnání s roky 2014 a 2015. „Jenom na cestovném jsme ušetřili 30 tisíc korun a na školení 300 tisíc korun," nastínil starosta s tím, že se naopak dvakrát navyšovaly mzdy. Tříprocentní navýšení činí pro celý úřad přes 50 tisíc korun měsíčně. V úsporách běžných výdajů se projevilo to, že některé pozice na úřadě nejsou obsazené. Třeba jako funkce tajemníka, což by se mělo od začátku prázdnin změnit. Na úřad totiž 1. července nastoupí Vladimíra Štorková.

Bernartice podpořily činnost hospice, poslaly mu dvanáct tisíc korun
Bernartice – Zastupitelé městyse Bernartice schválili Hospicu sv. Jana Neumanna v Prachaticích příspěvek ve výši dvanáct tisíc korun. Městys na jeho činnost přispívá každoročně. „V současné době, domnívám se, v hospicu není žádný náš obyvatel, ale v minulosti tam byli a důstojně tam dožili," podotkl starosta Pavel Souhrada. Dodal, že hospic poskytuje kvalitní péči. Příspěvek zastupitelé schválili všemi přítomnými hlasy. (klč)  


Obec koupí nový
 zahradní traktor

Hrejkovice – V Hrejkovicích koupí novou techniku na sekání trávy. Současný traktůrek, který obec využívá osm let, už není v dobrém stavu a vyžaduje průběžné opravy. Zastupitelé na posledním zasedání rozhodli, že obec pořídí nový zahradní traktor. Zastupitel Miloš Hlavín ještě prověří další nabídky, zda by vybraný typ nešlo pořídit levněji, než byla nabídka ve výši 474 tisíc korun bez DPH. Podle místostarosty Jaromíra Halíře by obec při koupi traktůrku zaplatila část a za leasing v délce tři roky by připlatila 21 tisíc korun. 

Milevští vymění střešní okna
Milevsko – Město vymění střešní okna v bytovém domě čp. 737 v ulici Šť. Dvořáka. Ač tu okna nejsou podle vedení města nijak dlouho, jsou ve špatném stavu. Výměna bude stát 278 tisíc korun bez DPH.

Obnova střechy
 bude stát víc
Milevsko – Oprava střešního pláště v budově čp. 1 na náměstí E. Beneše bude zatím stát o 134 tisíc korun bez DPH více. Vicenáklady schválili radní města na posledním jednání. Podle místostarosty Martina Třeštíka jde o část týkající se výměny krovu, kde se poškození po odkrytí střechy ukázalo rozsáhlejší, než byly původní odhady. Další výdaje budou podle něj spojeny s nutným stavebním zajištěním říms po obvodu budovy.


Milevští chtějí nasvětlit 
přechody pro chodce
Milevsko – Nádražní a Sažinova, to jsou ulice v Milevsku, které by se mohly dočkat úprav, jež by zvýšily bezpečnost chodců. Snahou je, aby tu byly bezbariérové a zároveň nasvětlené přechody. Podle místostarosty Martina Třeštíka budou připravovat žádost o dotaci. „V minulosti jsme už jednou u ČEZ neuspěli, toto je jiný zdroj, Státní fond dopravní infrastruktury," podotkl místostarosta. Cílem je, aby cestou na vlakové nádraží byla souvislá trasa osvětlených přechodů, ten u domu kultury už požadavek splňuje. „Problematické přechody, které bychom chtěli také nasvětlit, jsou u lékárny a u Vzoru," připomněl Martin Třeštík. Úpravy by se týkaly i přechodu přes Nádražní ulici u křižovatky s ulicí Blechova či toho, který vede k vlakovému nádraží.
Jde celkově o tři etapy prací. Akce souvisí se záměrem vybudovat přestupní terminál na vlakovém nádraží, které by se stalo i centrem autobusové dopravy. 

Kovářov prodal další parcelu
Kovářov – Obci Kovářov se podařilo prodat další stavební parcelu v lokalitě Planiny. Volných tu je ještě sedm stavebních pozemků. Parcely v Kovářově prodávají za tři sta korun za metr čtvereční plus DPH. Prodej parcely schválili zastupitelé na svém jednání jednomyslně. 

Hrejkovice se připravují na velkou událost. Oslaví dvě výročí najednou
Hrejkovice – Přípravy na červencové oslavy v Hrejkovicích vrcholí. V sobotu 2. července si tu připomenou 800 let od první písemné zmínky o obci a také 120 let místního sboru dobrovolných hasičů. Navíc se poprvé tento den v Hrejkovicích setkají rodáci. Program slavnosti je kompletní. Začne ve 12 hodin setkáním v kulturním domě, v poledne nastoupí místní hasičské sbory a za doprovodu hudby se vydají k víceúčelovému sportovišti se zastávkou u pomníku padlým, kde budou položeny věnce. Ve 13 hodin kněz požehná obecním symbolům a také hasičskému praporu. Poté začne hasičská soutěž. Odpolední program doplní kapely Kovačka a The Needs. Večer pak budou hrát Paradoxy. Doprovodný program nabídne v sále kulturního domu výstavu fotografií Jana Pikouse a v 18 hodin zahrají harmonikáři. V prostorách obecního úřadu bude připravena výstava ručních prací místních žen.