Výše dluhů 
se moc nemění
Milevsko – Městu se nedaří snižovat výši pohledávek za bytové a nebytové prostory. Ke konci dubna byly ve výši 2,18 milionu korun. Podle starosty Ivana Radosty mají evidenci v perfektním pořádku, pohledávky vymáhají, ale pořád se jejich výše pohybuje okolo dvou milionů korun. „V částce jsou zahrnuty i pohledávky, které jsou ve splatnosti, takže za čtrnáct dní to může být 1,5 milionu," podotkl. 
  V souvislosti s nevymahatelnými pohledávkami řešili zastupitelé v posledních letech odpis promlčených a nevymahatelných pohledávek vzniklých před rokem 2009 v celkové výši dva a čtvrt milionu korun. Ovšem podle vysvětlení se o pohledávky nejednalo. Šlo o nahodilé zápisy čísel, ze kterých nebylo ani jasné, kdo dluží, nebo se jednalo o absurdní výše dluhy. Tyto problémy by se už neměly opakovat. Systém, který na úřadě funguje řadu let, platby zaznamenává přesně.

Významných akcí je deset
Milevsko – Celkem 460 tisíc korun v Milevsku rozdělili na významné akce. Mezi desítku podporovaných patří například maškary (80 tisíc korun), bartolomějské posvícení (150 tisíc korun), hudební festival v Přeštěnici (50 tisíc korun), pohádkový les (20 tisíc korun), Hostínské divadelní léto (20 tisíc korun), myslivecké slavnosti (30 tisíc korun) či koncert vážné hudby (30 tisíc korun). Celkem jde na podporu profilových akcí roku o třináct tisíc korun víc, než byl plán. Důvodem bylo například pořádání nedávného koncertu vážné hudby k 80. narozeninám dirigenta Jaroslava Vodňanského v klášteře. Loni na podzim při přípravě rozpočtu totiž Milevští ještě nevěděli, že akci budou pořádat, plánovat ji podle starosty Ivana Radosty začali v lednu. 

Zaplacení úroků
podpořila dotace
Sepekov – Městys byl úspěšný se žádostí o dotaci z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje, která letos pomůže zaplatit úroky z úvěru. Ten si Sepekovští vzali na dostavbu víceúčelového Obecního domu na náměstí. Dotace na úroky z úvěru činí 23 tisíc korun. Přijatý šestnáctimilionový úvěr je na deset let a celkové úroky budou ve výši 388 418 korun. Dostavba Obecního domu bude hotová letos. 

Schválili nájem pro pastvu koní
Milevsko – V lokalitě U Václava v Sažinově ulici v Milevsku se budou pást koně. Rada města původně žádost obyvatelky z ulice Čs. armády o pronájem pozemku zamítla, nyní ji – po změně a upřesnění podmínek – podpořila. Důvodem je to, že se žadatelka domluvila se ZVVZ a plocha ke spásání je dvojnásobná. Jedním z argumentů pro nepodpoření žádosti bylo to, že plocha se nachází poblíž silnice, nyní už je území od ní dál a nebezpečí, že by zvířata vběhla po překonání elektrického ohradníku na silnici, podle vedení města snad nehrozí. Za pronájem šesti tisíc metrů čtverečních žadatelka zaplatí od 1. července do 30. listopadu pět set korun. V lokalitě by se měli pást dva koně. 

U pohostinství budou mít pergolu
Velká – Obyvatelé osady Velká u Milevska se mohou těšit na nové zázemí u místního pohostinství. Rada města Milevska schválila, že Služby města Milevska tu vybudují pergolu s venkovním schodištěm. Práce budou stát 143 tisíc korun. Podle starosty města Ivana Radosty měli na akci připraveno sto tisíc korun, a tak schválili rozpočtovou změnu. 

Díky půjčce 
opraví střechu
Bernartice – Dvěma zájemcům nabízel městys Bernartice, že jim půjčí peníze ze svého fondu rozvoje bydlení. Přihlásil se jen jeden – Josef Koudelka z Rakova, kterému půjčku ve výši 50 tisíc korun schválili zastupitelé na posledním jednání. Žadatel bude měnit střešní krytinu.

Obecní společnost
byla v zisku
Kovářov – Služby obce Kovářov zakončily rok 2015 se ziskem přesahujícím 21 tisíc korun. Řešili to zastupitelé na svém posledním zasedání. Zisk si společnost, kterou obec založila v roce 2003, ponechala a hospodaří s ním dál.