Měřič ukáže, kolik aut obcí projede
Sepekov – Tři informační měřiče rychlosti fungují na území městyse Sepekov. Letos k přístroji, který se nachází na silnici poblíž základní školy, přibyly dva – jeden v Líšnici a druhý v Sepekově u vjezdu ve směru od ZVVZ Milevsko. Starostka Pavlína Bambuškarová vysvětlila, že nové zařízení umístěné v Sepekově má v sobě záznamový modul. „Díky němu získáme informace o množství projíždějících aut, jejich rychlosti a další statisticky vyhodnotitelné záznamy. Ty by nám mohly pomoci při argumentaci o zatížení obce dopravou," vysvětlila Pavlína Bambuškarová. Městys například trápí těžká doprava. Ta byla v minulosti i tématem zasedání zastupitelů. 

Nahnilé trámy přinášejí problémy
Milevsko – Při obnově střechy a krovu čp. 1 budovy U Soudu, kde sídlí městská knihovna či Galerie M, se řemeslníci musejí vypořádat s nepříjemným zjištěním. Starosta Ivan Radosta vysvětlil, že pod vaznými trámy se nacházely sto padesát let staré vyhnilé trámy. „Před zhruba třiceti lety, kdy se dělala oprava střechy, tam firma nechala nahnilé trámy místo toho, aby je vydlabala a zabetonovala," vysvětlil starosta s tím, že to způsobí navýšení peněz na rekonstrukci. „Je standardní, že u těchto typů oprav, u kterých nevíte, co vás čeká pomalu po sundání první tašky, si dáte rezervu dvacet procent. Tady to ale stačit nebude," dodal milevský starosta. Původní vysoutěžená cena byla 1,79 milionu korun bez DPH. Na akci město dostalo dotaci čtyři sta tisíc korun.  

Poštu Partner odmítli
Hrejkovice – Na svém třetím zasedání rozhodli. Zastupitelé obce Hrejkovice ve středu v podvečer jednomyslně schválili, že obec v současné době nemá zájem o zapojení se do projektu Pošta Partner. Znamená to, že provozovat místní pobočku České pošty obec nechce. Zastupitelé především argumentovali nerentabilností provozu a dále tím, že by se podmínky, které obci pošta nabídla, mohly pro provozovatele do budoucna změnit, zlepšit. Proč se do toho hrnout, i to zaznělo na zasedání zastupitelů. Podle České pošty bude pobočka v Hrejkovicích fungovat dál. Zástupci pošty nyní budou oslovovat komerční subjekty, pod jejichž patronátem by pošta fungovala. Pošta se v Hrejkovicích nachází v obecních prostorách, za jejichž pronájem obec dostává dva a půl tisíce měsíčně.  Více přineseme v sobotu. 

Městys poslal fotbalistům
 200 tisíc. Opraví si zázemí
Bernartice – Fotbalový areál TJ Sokol Bernartice čekají další velké úpravy. Podpořil je i městys, jehož zastupitelé na úpravy schválili dvě stě tisíc korun, tedy částku, která byla připravená v rozpočtu. Jednomyslné rozhodnutí to ale nebylo. Proti byl Aleš Kroupa. Nezdálo se mu, že je nutná oprava oplocení. „Na co oplocení potřebujete? V Borovanech ani v Milevsku ho nemají," ptal se zastupitel. Jeho otázky se nezdály předsedovi oddílu Jaroslavu Suchanovi. „V areálu máme uložené věci, je to náš majetek. Máme to pojištěné. Když tam nebude plot a věci nebudou pod zámkem, nedostaneme od pojišťovny nic," vysvětloval Jaroslav Suchan a dodal, že areál je oplocený od roku 1971, plot je nyní špatný, a tak budou dělat nový.  TJ Sokol Bernartice získal na opravy svého zázemí dotaci ve výši sto tisíc korun, byť usiloval o třikrát víc. „Bohužel jsme dostali jen část. Žádali jsme o peníze na opravu sociálního zařízení, celého oplocení, stěn v šatnách a chodbách, stropu a podbití šikmé střechy a štítu," vyjmenoval Jaroslav Suchan. Původně chtěli fotbalisté udělat investice za 570 tisíc korun, ale kvůli pokrácené dotaci museli škrtat. Úpravy na hřišti musejí být hotové do 16. října. Práce budou stát přes tři sta tisíc korun. Zbytek dofinancuje oddíl. Městys Bernartice podporuje TJ Sokol každý rok. Oceňuje hlavně jeho práci s mládeží a úspěšnou reprezentaci obce.
V Bernarticích fungují dva týmy mužů, dorostenci, starší žáci a přípravka. A tým hraje 1.A třídu. 

Velvyslanec Vatikánu 
navštívil Milevsko
Milevsko – V úterý 31. května navštívil milevský klášter apoštolský nuncius Giuseppe Leanza – velvyslanec Vatikánu. Prohlédl si areál kláštera a sloužil poutní mši v klášterní bazilice. Ve svém projevu zdůraznil význam tohoto posvátného místa a poděkoval komunitě premonstrátů za pozvání. Po mši svaté povečeřel v refektáři kláštera s místními kněžími a s milevským starostou Ivanem Radostou ve velmi přátelské a neformální atmosféře. Celá návštěva se nesla v přívětivém duchu a pan velvyslanec všechny příjemně překvapil svým klidem i smyslem pro humor. Je třeba podotknout, že to byla první návštěva vatikánského velvyslance od založení kláštera v roce 1187. Před odjezdem popřál nuncius Giuseppe Leanza všem milevským premonstrátům mnoho sil při jejich náročné pastorační práci.