Díky elektronické aukci ušetřili
Milevsko – Elektronická aukce přináší oproti obálkové metodě úspory. Loni se podle starosty Ivana Radosty městu podařilo ušetřit více než 1,35 milionu korun. I o tom hovoří závěrečný účet města, který budou na květnovém zasedání schvalovat zastupitelé. 

Ocenili předsedu bernartického
družstva, je manažerem roku
Bernartice – Pavel Novotný, předseda Zemědělského družstva Bernartice, získal ocenění Manažer roku v oblasti zemědělství. „Pro mě je to ocenění práce celého kolektivu spolupracovníků," říká Pavel Novotný, který jako dárek dostal odznak s českými granáty, skleněnou plaketu a zarámované ocenění. Ty si vystavil ve své kanceláři. Rozhovor 
s Pavlem Novotným přineseme ve čtvrtek. 

Sbírka potravin skončila úspěchem 
Milevsko - Páteční a sobotní sbírka potravin Plný vozík v milevské prodejně Billa dopadla nad očekávání. Pro Domov sv. Alžběty pro matku a dítě ve Veselíčku se podařilo nasbírat více plných vozíků potravin než loni při premiéře sbírky. Velmi spokojený byl organizátor Josef Kortan. „Akce se vydařila do té míry, že jsme vybrali skoro dvacet vozíků potravin. Přínosné nepochybně bylo, že tentokrát jsou ve Veselíčku i starší děti, které byly přímo na místě," vysvětlil Josef Kortan. Dodal, že děti také nakreslily spolu s pracovnicemi charity domova svaté Alžběty pěkná poděkování, která v Bille rozdávaly. Josef Kortan si váží jak pomoci dárců, z nichž někteří nosili i další věci z domova, tak i pracovnic Domova sv. Alžběty a personálu prodejny. 

Kovářovan chystá tradiční festival  
Kovářov – Soubor Kovářovan připravuje na konec května jednadvacátý ročník folklorního festivalu v Kovářově. Podle vedoucího Martina Schmellera bude mít letošní ročník festivalu oproti těm předcházejícím drobné změny, které se týkají hlavně průběhu festivalu. „Hlavní změnu návštěvníci zaregistrují v neděli 29. května. Chtěl bych všechny pozvat na krojovanou mši svatou do kostela Všech svatých v Kovářově. Bude to něco nového a věřím, že se důstojně zapojíme do oslav svátku Božího těla," řekl Martin Schmeller. Festival se v Kovářově koná od 27. do 29. května a i jemu se více budeme věnovat v čtyřstránkové příloze o obci, která vyjde 25. května.

Vybudují chodníčky na hřbitově
Veselíčko – Ve Veselíčku se připravují na vybudování chodníčků na hřbitově. Práce zajistí Služby města Milevska, které ve výběrovém řízení nabídly nejnižší cenu, a to 177 tisíc korun bez DPH. Zastupitelé firmu vybrali na posledním zasedání. Chodníčky na hřbitově od obou bran mají usnadnit pozůstalým pohyb po hřbitově především v době, když prší a cestičky jsou rozbahněné.

Budou jednat o poště  
Hrejkovice – V pondělí 23. května v 19 hodin se v sále kulturního domu v Hrejkovicích uskuteční veřejné jednání obyvatel obce se zástupci České pošty. Ti jim představí projekt Pošta Partner, do něhož by se mohla obec zapojit.