Obnovu ve Švermově ulici  chtějí zahájit v květnu
Milevsko - V úterý začne firma budovat komunikaci Cukava – Hajda. Ta v době uzavírky Švermovy ulice, kde se uskuteční druhá etapa prací na obnově sítí a komunikací, poslouží jako neoficiální objízdná trasa. Podle radního Miroslava Doubka, který má na starosti infrastrukturu, by měla výstavba komunikace trvat tři týdny až měsíc, tedy do poloviny dubna. „Uvažujeme o tom, že by práce ve Švermově ulici začaly 2. května. Za prvé je to pondělí a za druhé by tudy měl vést 1. května cyklistický závod," nastínil. Ve středu se bude rada města zabývat navýšením částky na vybudování komunikace zhruba o 80 tisíc korun. „Ve stoupání řešíme zkvalitnění komunikace pro vyšší únosnost a delší životnost," vysvětlil důvod Miroslav Doubek s tím, že komunikace je navržena jako polní se štěrkem. Ve stoupání bude asfalt.

Oprava střechy vyjde na dva miliony korun

Milevsko – Oprava střešního pláště na budově čp. 1 na náměstí E. Beneše v Milevsku bude stát 1,79 milionu korun bez DPH. Díky elektronické aukci se konečnou částku podařilo snížit o 85 tisíc korun. Město oslovilo třináct odborných firem a vítězem soutěže se stal Libor Musil – Tesařství z Jihlavska. Oprava střechy na budově je už nutná. Po dohodě s památkáři tu firma osadí nové bobrovky. Objekt, ve kterém se nachází knihovna i Galerie M, se v polovině 18. století dočkal barokní podoby a byl opatřen světlíkovou věžičkou na střeše. 

Dotace na studie by byla devadesát procent
Milevsko – Na vytvoření dvou územních studií budou v Milevsku žádat o dotaci. Rozhodli o tom radní města na svém posledním jednání. První studie naváže na architektonickou soutěž, která se zabývala úpravami centra města a jeho okolí, druhá bude řešit širší oblast ulice J. A. Komenského, kterou trápí nedostatek parkovacích míst. Územní studie by se podle místostarosty Martina Třeštíka dělaly v příštím roce. Budou stát zhruba 800 tisíc korun a v případě zisku dotace by město zaplatilo desetinu nákladů. 

Farnost získala šedesát tisíc
korun na opravu střechy
Kovářov – Celkem 320 tisíc korun bude stát oprava střechy na faře v Kovářově. Na práce přispěje částkou 60 tisíc korun obec. Příspěvek schválili zastupitelé na posledním zasedání. Zastupitel Libor Mandovec se zajímal o to, proč rada navrhuje částku 60 tisíc korun, když farnost žádá o sto tisíc korun. Starosta Pavel Hroch reagoval, že farář Řehoř Jiří Žáček požádal o maximum a záleží na rozhodnutí zastupitelstva. „Brali jsme v úvahu, kolik jsme farnosti dávali v minulých letech," vysvětlil a připomněl, že na opravu střechy už obec přispěla, a to na nákup materiálu částkou 40 tisíc korun. Podpora obce farnosti tedy činí sto tisíc korun. Předseda finančního výboru a radní Otakar Chudáček považoval za důležité příspěvek poskytnout. „Můj názor je, že bychom to měli podpořit," konstatoval. Obec přispívá farnosti každoročně. Před rokem to bylo 50 tisíc korun na opravu varhan v místním kostele Všech svatých. Farnost má na opravu střechy fary, která je podle Řehoře Jiřího Žáčka v havarijním stavu, k dispozici zhruba 180 tisíc korun. Práce na obnově střechy se uskuteční v období dubna až června. 

V Líšnici chtějí opravit rybníček
 Líšnice – V sepekovské osadě Líšnice by se místní dobrovolní hasiči mohli dočkat hezčího zázemí. Městys Sepekov totiž žádá o dotaci Jihočeského kraje na výměnu vrat na hasičské zbrojnici. Další dotace, která by mohla do Líšnice letos zamířit, je podle předsedy tamějšího osadního výboru Petra Urbana ta na opravu hráze a vypouštěcího zařízení rybníku Kovárna, který se nachází u hospody. 

Bernartice pořídily šestý měřič rychlosti
Bernartice – Šestý informační měřič rychlosti nově funguje na území městyse Bernartice. Přibyl v Bechyňské ulici v Bernarticích.
Starosta Pavel Souhrada zatím nemá na přístroj, který je v provozu zhruba tři týdny, žádné reakce – ani kladné, ani záporné. Domnívá se, že na většinu řidičů působí, jak má. Pokud jedou rychleji, než mají, zpomalí. „Ti, co tam měřič instalovali, řekli, že je to mimořádně vhodné místo," podotkl. Podle něj další měřiče pořizovat nebudou, všechna problematická místa už mají pokrytá. Přístroje se nacházejí na příjezdech do Bernartic od Milevska, Tábora, Písku a nově Bechyně a v osadách Svatkovice a Bilinka.

Mikrobus by využívali především hasiči
Křenovice – V Křenovicích uvažují o nákupu použitého mikrobusu. Zastupitelé se koupí zabývali na nedělním jednání a na dalším by měli definitivně rozhodnout. Podle starosty Stanislava Bartoše do té doby musí vybrat vhodný model. Křenovičtí předběžně plánují, že by za vozidlo dali 150 až dvě stě tisíc korun. „Mikrobus by sloužil hlavně hasičům a dále na svozy obyvatel při pohřbech nebo do lesního divadla," nastínil starosta. Pokud zastupitelé pořízení vozidla schválí, obec ho zaplatí ze svého rozpočtu.