Díky elektronické aukci ušetřili milion korun
Milevsko – Elektronická aukce se městu vyplácí. Důkazem je loňský rok, kdy se podle místostarosty Martina Třeštíka, který má na starosti finance, podařilo ušetřit zhruba milion korun. To byl rozdíl mezi nejlepšími obálkovými nabídkami a těmi vysoutěženými v elektronické aukci. „Sice to není tak velký efekt, nedělali jsme tolik finančně náročných zakázek, ale na druhou stranu milion korun mít a nemít…," konstatoval Martin Třeštík. Dodal, že úsilí spojené s pořádáním e-aukcí za to pořád stojí a může přijít velká akce, kde rozdíl bude větší. 

Čtrnáct rodin dostalo pro své děti zdarma pleny
Milevsko – Farní charita Milevsko se zapojila do projektu Dm pomáhá dětem, který podporuje sociálně slabé rodiny. Ty zdarma dostávají dětské pleny. Nyní je převzalo čtrnáct rodin, které milevská charita vytipovala ve spolupráci se sociálním odborem MÚ Milevsko. Projekt podle informací ředitelky milevské charity Aleny Růžičkové vznikl v říjnu 2015 a stále trvá. „Dobrým nápadem, jak ulehčit rodinnému rozpočtu, jsou dětské pleny. Dm se proto rozhodla darovat dětské pleny značky Babylove vybraným rodinám, které je naléhavě potřebují," popsala smysl projektu ředitelka. Dodala, že vybraným rodinám či matkám samoživitelkám byly ve farní charitě předány poukazy, které se v prodejnách drogerie vyměnily za dětské pleny. „V současné době jsou všechny poukázky na pleny vydány," uzavřela Alena Růžičková.

Investoři chtějí v Milevsku postavit tenisovou halu
Chtěli bychom u vás postavit tenisovou halu, takový záměr představili vedení města Milevska soukromí investoři z Písku. Ti žádají o odkoupení vhodného pozemku, kde by stavba mohla vyrůst. „Rádi by tu zainvestovali zřejmě tři kurty, dva tenisové a jeden multifunkční," nastínil starosta Ivan Radosta. Uvedl, že jednání jsou teprve na začátku. Město jako vhodný pozemek vytipovalo ten mezi současnými tenisovými kurty a koupalištěm. 

Hasiči by mohli mít nové vybavení  
Milevsko – Deset nových zásahových přileb a přenosný žebřík by mohl putovat do SDH Milevsko. Radní souhlasili s podáním žádosti o krajskou dotaci a také s případným uhrazením spoluúčasti, která je minimálně třicet procent. Pokud bude město úspěšné, po pěti zásahových přilbách z Milevska, které jsou staré deset až patnáct let, získají SDH Dmýštice a SDH Velká. Nové vybavení pro Milevské by mohlo stát okolo 120 tisíc korun.

Čtyři projekty vyřadili z účetnictví
Chyšky – Čtyři hotové projektové dokumentace poslali Chyšečtí, jak se říká, k ledu. Například se jedná o tu, která řeší změnu vytápění v základní škole pomocí tepelných čerpadel. Ta už aktuální není, topit se tu bude tuhými palivy namísto současných elektrických přímotopů. Dalším projektem, který nebudou v současné době Chyšečtí dělat, jsou například stavební úpravy a zateplení úřadu. Podle informací starosty Miroslava Maksy projekty vyřadí z účetnictví. „To neznamená, že je hodíme do koše, ale pokud budou k něčemu dobré, tak bychom je využili jako podklad pro eventuální další akce," vysvětlil. Zbylé dva projekty se týkaly zateplení MŠ a rozpracovaného dokumentu na oddělenou kanalizaci a čistírnu odpadních vod.

Zastupitelé ponechali cenu za vodu stejnou
Hrejkovice – Cena za vodu z obecního vodovodu v Hrejkovicích a Níkovicích se nemění. Rozhodli o tom zastupitelé na svém středečním jednání. Od prvního dubna do 30. března příštího roku tak cena za kubík vody činí 38,34 koruny včetně DPH a pevná složka 320 korun za rok. Podle starostky Hany Kašparové byl obecní vodovod hodně využíván loni v době extrémního sucha.

Ve sportovní komisi o politiku nejde  
Milevsko – Sportovní komise při radě města opět mění složení. Už z ní odešel předseda Martin Koptiš a člen Martin Čunát, nyní poslal rezignaci Filip Špánek. Novým předsedou komise se stal Jaroslav Kolář a podle starosty Ivana Radosty zbývá komisi doplnit dvěma členy. Jedná se o náhradu za Martina Čunáta (za KSČM) a právě za Filipa Špánka (za ANO 2011). „Zdá se i po jednání s ANO 2011 a KSČM, kterým v komisi člen chybí, že by se mohlo stát, že ve sportovní komisi budou lidé ze sportovních klubů, což celkem vítáme. Pokud to dobře dopadne, měl by tam být zástupce gymnastiky a házené. Tím by se v komisi zkompletovali zástupci prioritních a hlavních klubů a Sokola, což jsou největší příjemci peněz od města," vysvětlil Ivan Radosta, který to vidí jako logické řešení. Jak hnutí ANO 2011, tak KSČM by tak zástupce gymnastiky a házené vzaly za své. Sportovní komise je sedmičlenná.