Na bance na náměstí E. Beneše bude kamera
MilevskoV Milevsku přibude další kamera. Město ji umístí na budovu GE Money Bank na náměstí E. Beneše.
Podle místostarosty Martina Třeštíka bude mít kamera poměrně velký rádius, snímat bude i autobusové nádraží. „Autobusák je dost nepokrytý, přitom je to frekventované místo, kde se událostí odehrává poměrně hodně," řekl místostarosta. Kamera měla být na objektu už loni. Při její instalaci ale zástupci kamerového dohlížecího systému přišli na to, že objekt nepatří městu, ale společenství vlastníků, mezi kterými je i město. To vlastní nebytový prostor. Bylo tedy nutné uzavřít smlouvu na pronájem, který je šest tisíc korun ročně. V Milevsku první kamery uvedli do provozu v prosinci roku 2008, další přibyly v následujících letech. Celkem jich bude třináct.

Braničtí chtějí opravit křížek i střechu
Braničtí usilují o dotaci z Ministerstva zemědělství. Dotaci by využili na opravu křížku, poražení starého kaštanu a vysazení nového kaštanu u silnice na Květov, dále na výměnu střešní krytiny na kapličce sv. Kříže a vybudování odpočinkového místa u čp. 110. „Spoluúčast obce v případě přiznání dotace je třicet procent," dodal na posledním zasedání zastupitelů, kde podání žádosti o dotaci schválili, starosta Stanislav Češka.

Chyšečtí zastupitelé zvýšili penzijní připojištění pracovníků obce dvojnásobně  
Chyšky – V Chyškách upravili výši penzijního připojištění pracovníků obce. Podle starosty Miroslava Maksy, který návrh na posledním zasedání zastupitelů předkládal, ho využívá šest zaměstnanců obce. „Současnou výši penzijního připojištění schválilo obecní zastupitelstvo v roce 2006 a je dvě stě korun. Dávám zastupitelstvu návrh na jeho zvýšení," řekl Miroslav Maksa, který přišel s navýšením na čtyři stovky. To podpořili všichni přítomní zastupitelé kromě starosty a Jana Picha, kteří se hlasování zdrželi. Obec svým pracovníkům také přispívá na obědy. 

Budou jednat o územním plánu
Přeborov - V pátel 19. února od 18 hodin se v Přeborově na úřadě uskuteční jednání k přípravě nového územního plánu obce. Při té příležitosti vedení Přeborova připravilo dotazník, ve kterém se obyvatelé mohou vyjadřovat k územnímu plánu obce, jejímu rozvoji či investicím. 

Pronájem schválili
Milevsko – Radní schválili pronájem dvanácti metrů čtverečních v lokalitě Vzor pro tamějšího podnikatele. Ten tu opět bude mít předzahrádku, a to v období do 15. dubna do 15. září. Cena je deset korun za metr čtvereční a měsíc.

V klášteře si připomenou i osobnost Václava Jakeše  
Milevsko – Premonstrátský klášter v Milevsku sice zahájí sezonu až na jaře, to ale neznamená, že by byl v zimě pro návštěvníky uzavřen.
Podle hlavní průvodkyně Olgy Černé je do 28. března po telefonické domluvě nebo v kanceláři v přízemí barokní prelatury k vidění výstava Nejdůležitější je srdce, která se sem vrátila. Jde o obrazy akademického malíře Antonína Šíta. „Obrazy Antonína Šíta byly na podzim vystaveny ve Strahovském klášteře v Praze a v prosinci v Prácheňském muzeu v Písku. Jedná se vlastně o stálou expozici Šítových obrazů," připomněla Olga Černá. První novou výstavu otevřou v klášteře po Velikonocích. Jmenuje se Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. století a vychází ze stejnojmenné knihy, která v roce 2012 získala prestižní ocenění Muriel za nejlepší komiksovou knihu roku. „Na velkoformátových panelech představuje osudy třinácti lidí, kteří bojovali na válečné frontě, prošli koncentračními tábory a komunistickými lágry či zažili výslechy StB," upřesnila Olga Černá. Doplnila, že jejich vzpomínky natočili dokumentaristé ze společnosti Post Bellum. Jeden z komiksově zpracovaných příběhů má vztah i k Milevsku – vypráví o Václavu Jakešovi z odbojářské skupiny Černý lev 777, která působila právě na Milevsku a Sedlčansku. Dlouhých patnáct let, od roku 1951 do roku 1966 se před Státní bezpečností skrýval ve stodole na statku Peckových v Zadním Chlumu na Petrovicku.