Návrh soudu: Pokud nejsou nové důkazy, 
jednání bude neveřejné
Milevsko - Krajský soud v Českých Budějovicích, který bude řešit případ odvolání ředitelky 2. ZŠ J. A. Komenského Milevsko Vítězslavy Heroutové, vyzval město, zda má další důkazy, aby je doplnilo. Starosta Ivan Radosta v pondělí vysvětlil, že soud navrhuje, že by se jednání mohlo uskutečnit bez účasti protistran i jejich právních zástupců. Ivan Radosta v pondělí dopoledne doplnil, že ještě dneska bude s právním zástupcem města jednat, aby se k tomu vyjádřili. Mají na to sedm dnů. Radní města odvolali šesti ze sedmi hlasů ředitelku 2. ZŠ loni na jaře. Bylo to na návrh školské rady. Ta důvod neuvedla, ani podle zákona nemusela. Vítězslava Heroutová podala na město žalobu a písecký okresní soud jí dal zapravdu. Město se odvolalo ke krajskému soudu, který se sporem bude zabývat a dá konečné stanovisko. Současným ředitelem školy je Michal Divíšek.  

Sepekovské maškary
potěší i seniory
Sepekov – Maškary v sobotu ovládnou Sepekov. Místní spolek nadšenců tak i letos pořádá oblíbenou akci. Podle organizátorů je téma letošního ročníku volné. „Každý má možnost se zúčastnit v masce dle své fantazie," podotkla Mirka Hřebejková, která za pořadatele masky do průvodu zve, a nejen je. „Zváni jsou všichni bez výjimky, tedy i bez masky," dodala. Maškary mají sraz na nádraží Českých drah, odkud vyjdou ve 13.30 hodin. Trasa průvodu povede na náměstí, do domu s pečovatelskou službou a zpět do restaurace Pecka, kde bude pro maskované účastníky připraveno občerstvení. Podle Mirky Hřebejkové se jejich masopustu i letos zúčastní přespolní masky. „Sepekovské maškary přijdou podpořit i masky z okolních obcí – například ze Stádlce a také z Milevska," upřesnila a doplnila, že celkem počítají s účastí asi sedmdesáti masek včetně starostky městyse Sepekov Pavlíny Bambuškarové. Podle Mirky Hřebejkové se maškary těší stále větší oblibě. „Někteří obyvatelé je před domy očekávají i s něčím ostřejším na posilnění a na náměstí se schází místní i přespolní diváci. Večer je připraveno posezení v restauraci Pecka, kde bude hrát živá hudba," uzavřela jedna z organizátorek. Sepekovští ještě jednají o zapůjčení koňského potahu a možná bude, jak naznačují, i nějaké překvapení. ⋌(klč)  

Do barevného světa letniček
Milevsko - V únorovém diskusně vzdělávacím večeru, který jednou měsíčně probíhá v Domě kultury Milevsko, se už naladíme na jaro a léto. Pozvání přijal bývalý ředitel táborské botanické zahrady Ing. Ivan Dvořák a od něho se dozvíme vše o barevném světě letniček. „Dostane se nám odpovědí na tyto otázky: Vydrží všechny letničky opravdu jen rok? Které voní, jaké druhy lákají hmyz? Jsou mezi nimi jedovaté rostliny nebo léčivky? Kdy začínáme s jejich předpěstováním, kdy které sázíme, které kvetou celé léto, jak lze jednotlivé druhy kombinovat, které snášejí malé mrazíky a mnoho dalšího, třeba také o semenaření a přezimování," říká Martina Kortanová a na závěr vzkazuje „Pokud vás téma zaujalo, rádi vás uvidíme v úterý 16. února v 18 hodin ve výukové učebně v 1. patře DK, kdy večer začíná. Vstupné je 30 Kč."


V Chyškách se výše odměn nemění  
Chyšky – Chyšečtí zastupitelé si peníze nepřidali, i když mohli. Nařízení vlády o zvýšení odměny o tři procenta od začátku roku 2016 pro neuvolněné členy zastupitelstva nepodpořili. Všichni přítomní zastupitelé byli na posledním zasedání pro to, aby se částka nenavyšovala. Třeba jako radní Marek Hadrbolec. „Nechal bych to ve stejné výši, ani minule jsme odměny nezvedali," konstatoval. Současná výše odměn v Chyškách je platná od roku 2014. Například člen rady dostává 1300 korun, předseda výboru 1120 či člen výboru 880 korun. Neuvolnění zastupitelé jsou v Chyškách všichni kromě starosty Miroslava Maksy, tedy čtrnáct lidí. 

Pozemky by měly sloužit zahrádkářům, ne jako zahrada
Milevsko – O pozemky, které se nacházejí východně od ulice Petra Bezruče mezi vybudovanými řadovými garážemi v lokalitě Pod Dehetníkem, mají zájem manželé, kteří by je chtěli využít jako zahradu, zahrádku a pro chov dobytka. Rada města, která se žádostí zabývala, doporučuje zastupitelstvu, aby záměr prodeje nevyhlásilo. Důvodem k rozhodnutí je podle místostarosty Martina Třeštíka to, že prodej nedoporučuje odbor regionálního rozvoje. Pozemky jsou podle platného územního plánu i nově navrhovaného určeny pro využití zahrádkářské kolonie. „To ale neznamená, že bychom se zájemci nemohli jednat například o dlouhodobém pronájmu," podotkl místostarosta. Odbor regionálního rozvoje úřadu navíc poukazuje na to, že takto velká výměra – pozemky mají celkově přes 8100 metrů čtverečních – je pro zahradu u rodinného domu neúměrná.