O obnově teplovodu budou ještě jednat
Milevsko – Jak dlouhý úsek teplovodu v ulici J. A. Komenského město opraví, jasné zatím není. Radní Miroslav Doubek, který má na starosti infrastrukturu, se přiklání, pokud to rozpočet dovolí, pokrýt akci najednou. „I kvůli lidem, aby se jim v ulici nekopalo dva roky," konstatoval. Obnova teplovodu bude stát 8,8 milionu korun bez daně. Taková je vysoutěžená cena v elektronické aukci. Její druhé kolo přineslo oproti prvnímu snížení celkové částky o milion korun. „Do výběrového řízení jsme zadali tři části s tím, že firmy oceňovaly každou část. Mohli bychom tak práce zkrátit na poměr, který dokážeme zvládnout," upřesnil k pracím Miroslav Doubek. Dodal, že uvažovali o tom, že do obnovy teplovodu dají kolem šesti milionů. „Budeme se domlouvat na tom, zda uděláme celou část, nebo dvě třetiny," doplnil radní.

U MHD hledají nejlevnější řešení
Milevsko – Milevsko nově začalo platit za MHD a už myslí na to, jaká bude její podoba do budoucna. Inspiraci hledá v jiných městech, „Zjišťujeme i na základě fungování na jiných místech, zda neudělat taxislužbu a podobně," podotkl starosta Ivan Radosta. Doplnil, že někde MHD města provozují sama, někde využívají služby dopravce a k tomu si objednávají speciální služby – malá auta. Snahou je podle něj najít takové řešení, které bude stát nejméně. Za současnou podobu MHD, kterou zajišťuje společnost ČSAD Autobusy ČB,bude Milevsko platit zhruba 600 tisíc korun ročně. 

Peníze pro hasiče
Milevsko - 9225,30 koruny je částka, kterou SDH Milevsko získalo od Jihočeského kraje pro rok 2015. Peníze jsou určené na vybavení jednotky. „Kraj, dá se říci, v posledním momentu rozdělil peníze dobrovolným hasičům. I na nás něco vyšlo," podotkl místostarosta města Martin Třeštík.  

Fotbalisté dostali 150 tisíc korun  
Bernartice – Fotbalistům TJ Sokol Bernartice míří 150 tisíc korun. Příspěvek na činnost jednomyslně schválili zastupitelé. Oddíl reprezentují v soutěžích dvě mužstva mužů, dorostenci, starší žáci a přípravka. Právě na práci s mládeží kladou v Bernarticích důraz. Za to je velmi rád i starosta městyse Pavel Souhrada. „Děti jsou naše budoucnost, s nimi je třeba pracovat. To se nám v tom dobrém slova smyslu vždycky vrátí," řekl Pavel Souhrada, který ocenil nejen fotbalové trenéry, ale také vedoucí mladých hasičů. I jejich družstvo úspěšně funguje. 

Kondenzátor chtějí pořídit raději nový
Milevsko – Na zimním stadionu v Milevsku chtějí vyměnit kondenzátor chladicího zařízení. Původně plánovali, že koupí repasovaný, nyní raději chtějí dát přednost novému. „Zjistili jsme, že je možnost požádat o dotaci na jeho pořízení," vysvětlil starosta Ivan Radosta s tím, že spoluúčast města by byla jen patnáct procent. „Pokud bychom dotaci získali, peníze bychom ušetřili. Nový kondenzátor by nás s dotací stál méně než repasovaný," dodal starosta. Repasované zařízení by vyšlo na 580 tisíc, za nový by město zaplatilo tři sta tisíc, zbytek, 1,7 milionu korun, by pokryla dotace.


Poplatek za odpad se nemění
Milevsko – Obyvatelé města budou platit za svoz odpadu stejně jako loni, tedy 456 korun. Rozhodli o tom zastupitelé na posledním jednání, kdy se zabývali obecně závaznou vyhláškou. Vedoucí finančního odboru Hana Jánová připomněla změny, které od Nového roku nastávají. „Ta hlavní je, že nyní už nebudeme vymáhat nezaplacený poplatek na rodičích v případě, že oni nebo zákonní zástupci neplatí za své dítě. Do loňského roku se poplatek po rodičích vymáhat nemohl a zůstalo to na bedrech dítěte," vysvětlila Hana Jánová.
V rozpravě vystoupil i obyvatel František Šika, který už v minulosti kritizoval to, že poplatek za odpad musí platit i novorozenci. „Vyhlášku nepovažuji za prorozvojovou, spíše naopak. Ač jsem sám důchodce, jsou tak někdy zvýhodňováni důchodci a novorozenci ne. Bylo mi tenkrát odpovězeno, že dostávají od města příspěvek 3500 korun. Ten je ale za určitých podmínek a s poměrně dlouhým zpožděním," uvedl obyvatel, který se zajímal o to, jakou výši poplatku by platil, kdyby se na půl roku přestěhoval na chalupu, která je na území města.
Hana Jánová reagovala, že vyhláška je nastavena tak, že obyvatel s trvalým pobytem platí jednou bez ohledu na to, zda má tři byty nebo tři chalupy. „Ale v případě, že člověk, který vlastní na území města nemovitost pro rekreaci a přitom má trvalé bydliště třeba v Táboře, musí platit poplatek jak v Táboře, tak zároveň platí za rekreační chalupu na území Milevska," vysvětlila Františku Šikovi Hana Jánová. Přijetí vyhlášky prošlo na zasedání zastupitelů jednomyslně.