Navýšení příspěvku
by mělo „klapnout"
Milevsko – Svazek obcí Milevska, který sdružuje všechny obce z regionu mimo Kostelce nad Vltavou, si může oddychnout. Na návrh navýšit členské příspěvky z 25 na 35 korun na trvale žijícího obyvatele by měly všechny členské obce přistoupit. „Všude je to schválené a město Milevsko o tom bude rozhodovat ve středu 16. prosince. Z valné hromady svazku mám od místostarosty Martina Třeštíka informaci, že by to i tady mělo být v pořádku," řekla předsedkyně svazku Markéta Honzíková. S navýšením příspěvku musí souhlasit všech pětadvacet obcí svazku. Ovšem nejprve byly proti Stehlovice, jejichž zastupitelé napoprvé navýšení nepodpořili, pak názor změnili. Navýšení členského příspěvku na obyvatele by platilo od roku 2016 a většina z částky (7,3 koruny) půjde na příspěvek na zajištění lékařské služby první pomoci na milevské poliklinice. Tyto peníze už obce stejně platily. Zbytek z deseti korun je určen na zřízení centra společných služeb, které bude nabízet například administrativní pomoc. Využít by ho měly především malé obce. 

Ve Švermově ulici se bude pracovat i příští rok. Nutná bude uzavírka
Milevsko – Oprava a zesílení tarasu ve Švermově ulici jsou hotové. V úterý odpoledne firma z Bernartic předala dílo městu.
Ve Švermově ulici by se mělo pracovat i příští rok. V návrhu rozpočtu, který budou zastupitelé řešit na střdečním jednání, jsou totiž vyčleněny peníze na obnovu sítí v této ulici. „Předpoklad je, že to bude stát pět až sedm milionů korun," uvedl Miroslav Doubek, radní zodpovědný za investice. Pracovat se bude v úseku od křižovatky s Úzkou ulicí, kde se bude dělat dešťová kanalizace, až dále nad taras, kde se bude pracovat na vodovodu i dešťové a splaškové kanalizaci. Závěrečnou etapu – zhruba od křižovatky Pod Zvíkovcem až na okraj města – pak návrh rozpočtu neobsahuje. Podle Miroslava Doubka by se v případě vyšších daňových příjmů mohla část akce udělat.
Bylo by to podobné letošnímu roku, kdy firma pracovala na opravě a zesílení tarasu, který byl součástí druhé, zatím neuskutečněné etapy. Zesílení opěrné zdi bylo nutné, aby tam mohla pracovat těžká technika a jezdit tudy. Práce ve Švermově ulici s sebou ponesou i uzavírku. Oficiální objížďka povede stejně jako v případě první etapy přes Velkou a Osek a neoficiální po nové komunikaci Cukava – Hajda. Firma by ji měla vybudovat během prvních čtyř měsíců roku 2016. 

Město uvažuje o změně v pojištění majetku
Milevsko – Jak dál, před tímto rozhodnutím stojí v Milevsku v případě pojištění městského majetku. Doposud si město sjednávalo pojištění na jeden rok a loni za něj zaplatilo 1,367 milionu korun. Nyní podle starosty Ivana Radosty uvažují o tom, zda tento systém zachovají. „Je to částka, která není tak nízká, abychom ji každý rok mohli poslat jen tak dál," konstatoval Ivan Radosta s tím, že odbor investic a správy majetku města dostal za úkol prověřit nejvýhodnější varianty. „Řešíme, zda pojištění uzavřeme na rok, nebo na tři roky s případnou slevou," dodal starosta s tím, že další otázka se týká toho, zda pojišťovat vše v jednom balíčku, tedy nemovitosti, lesy a auta dohromady, nebo zvlášť.Město je už mnoho let pojištěné u Kooperativy. Radní na posledním jednání rozhodli o vyhlášení výběrového řízení na pojistitele. 

Níkovičtí si přáli rybníček
zachovat. Čeká ho obnova
Níkovice – Rybníček na návsi v Níkovicích, osadě, která spadá pod obec Hrejkovice, bude hezčí. Pomůže k tomu dotace z Programu obnovy venkova (POV) Jihočeského kraje. O jejím podání rozhodli zastupitelé minulý týden. Rybníček je zarostlý a rozhodně není chloubou obce, také je tu poničené zábradlí. Příští rok se to ale změní. „Budeme ho odbahňovat, opravovat hráz a čap a také upravovat okolí," vyjmenovala starostka Hana Kašparová. Dodala, že akce bude stát okolo 340 tisíc korun a obec žádá o dotaci ve výši 200 tisíc korun. O osudu rybníčku v Níkovicích se hodně diskutovalo. Objevily se i názory ho zavést a vytvořit tu parčík, aby v obci přibyly zelené plochy. Průzkumy ale ukázaly, že většina místních si přeje rybníček zachovat. Zastupitelé tento názor respektovali. Starostka uzavřela, že každý rok putuje dotace z POV do jiné části obce, nyní byly na řadě právě Níkovice. 

V Přeštěnici chtějí dokončit kanalizaci 
v lokalitě, kde budou stavební parcely
Přeštěnice – Přeštěničtí budou příští rok pokračovat v budování kanalizace v lokalitě, kde by mělo vzniknout šest stavebních pozemků. „Letos jsme část udělali a chceme na to navázat," řekl starosta Miroslav Zíka a doplnil, že na akci budou žádat o dotaci z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje. Její podání odsouhlasili zastupitelé na pátečním zasedání. Obec by se po dokončení kanalizace ráda pustila do budování komunikace a veřejného osvětlení. Územní plán už je změněn, a tak se v lokalitě může po dokončení základní technické vybavenosti stavět.  

Všechny pozemky U Borku jsou prodané
Sepekov – Městys Sepekov už hlásí „vyprodáno". Minulý týden zastupitelé odsouhlasili prodej poslední parcely v lokalitě U Borku. O pozemek o velikosti 888 metrů čtverečních se přihlásil místní obyvatel. Městys pozemky prodával za 490 korun za čtvereční metr a začal je nabízet v září roku 2009. Původní cena ale byla vyšší, činila sedm set korun za čtvereční metr. V minulém volebním období se zastupitelé rozhodli cenu snížit o dvě stě deset korun za čtvereční metr, protože dlouhou dobu nikdo žádnou parcelu nekoupil. V lokalitě je šestnáct pozemků. )