Milevští počítají, že ztráta
 za MHD bude šest set tisíc
Milevsko – Téměř šest set tisíc korun by měla v Milevsku činit ztráta dopravce při provozování městské hromadné dopravy. Město se zavázalo, že částku uhradí. Podle místostarosty Martina Třeštíka zatím nelze říci, kolik ztráta přesně bude. „Smlouvu uzavíráme na rámcovou částku 592 tisíc korun," vysvětlil s tím, že jsou tu faktory, které mohou konečnou sumu ovlivnit. Jedná se třeba o případné výrazné navýšení ceny pohonných hmot, které by šlo za městem. Pak jsou tu i rizika, která nese dopravce, a tím je například riziko tržby. Když budou nižší, prodělá firma. V Milevsku bude jezdit MHD od Nového roku. Milevsko totiž patřilo k posledním šesti městům Jihočeského kraje, kde kraj platil linku, která suplovala MHD. To nyní končí a město si na zajištění obslužnosti musí najít peníze ve svém rozpočtu. Milevští zastupitelé rozhodli, že rozsah linky 360050 Milevsko – Milevsko ž. st. – Sepekov zachovají. Její přesah do Sepekova bude hradit Jihočeský kraj.  

Kovářovští budou mít parcely hotové
Kovářov – Zastupitelé na pátečním pracovním jednání hovořili o návrhu rozpočtu pro příští rok, který budou schvalovat na prosincovém jednání v Zahořanech. A co by podle starosty Pavla Hrocha měly být nejdůležitější akce? „Je jasné, že to bude dodělání základní technické vybavenosti v lokalitě Planiny," reagoval starosta na dokončení prací v lokalitě, kde jsou stavební parcely. „To ale bude už na začátku roku," podotkl starosta k pracím s tím, že na leden plánují asfaltaci a poté chtějí požádat o kolaudaci. Dílo tak bude kompletně hotové. Důležitými akcemi příštího roku by měla být oprava střechy školy i fasády. „Také bychom chtěli opravit místní komunikaci, a to buď ve Vepicích, nebo ve Vesci. Třetí variantou je oprava malé části komunikace v Hostíně," nastínil další plány Pavel Hroch. Kovářovští chtějí uskutečnit i protiradonová opatření na místním vodovodu, která vyjdou na zhruba dva miliony korun. Občas se totiž podle starosty stává, že hodnota radonu mírně překračuje povolenou mez. 

Územní plán bude stát Milevsko víc
Milevsko – V Milevsku zaplatí za nový územní plán více. Rada města souhlasila s navýšením částky o třicet tisíc korun.
Podle místostarosty Martina Třeštíka ho vysoutěžili v roce 2012 za velice příznivou cenu – 386 tisíc včetně DPH. „Nicméně práce se vlečou, připomínky se množí a požadavky na změnu se vrší víceméně jen z naší strany," vysvětlil Martin Třeštík a dodal, že objektivně musí uznat, že zpracovatel, kterým je firma z Prahy, měl mnohem větší náklady, než se předpokládalo. Architekt z pražské firmy, která územní plán připravuje, se zúčastnil i architektonické soutěže na úpravu centra města. 


V Chyškách chtějí, aby nový hospodský nastoupil v lednu

Chyšky – Starosta obce Miroslav Maksa by byl rád, kdyby se provoz restaurace v chyšeckém kulturním domě, kterou obec odkoupí za 2,46 milionu korun od Miloslava Vaněčka, rozběhl na začátku roku 2016. Nový nájemce zatím vybraný ještě není, výběrové řízení totiž není uzavřené. Restaurace sice nefunguje, ale akce se v kulturním domě konat mohou. Uskutečnilo se tu třeba listopadové setkání důchodů z obce. „Řešili jsme to dohodou s vlastníkem Miloslavem Vaněčkem," vysvětlil starosta, jak zajistili občerstvení. Radní Marek Hadrbolec podotkl, že při výběru nového nájemce je pro něj důležitější udržitelnost provozu než výše nájmu. Obec v záměru svoji představu o částce neuvedla. Zastupitelé se rozhodli koupit restauraci letos na podzim. Argumentovali tím, že restaurace a kulturní dům, který je majetkem obce, jsou spojené nádoby.

Muzeum chystají jarmark i výstavu 
Milevské muzeum zaplní o druhé adventní neděli řemeslníci. V neděli 6. prosince se tu koná tradiční jarmark řemesel a příchozí budou moci vybírat z bohaté nabídky vánočního zboží, betlémů, keramiky, perníčků či ozdobných minerálů. Při práci budou moci sledovat paličkování, sedlářství, řezbářství či výrobu skleněných figurek. Jarmark se koná mezi devátou a sedmnáctou hodinou a na příchozí čeká také nová výstava s vánoční tematikou. Vstupné je třicet korun a snížené patnáct. 

Strážníci odchytli psy u vánočního stromu 
Milevsko – Listopad se podle informací městské policie zapsal mezi rekordmany v počtu odchycených psů. „Do pondělního rána jich bylo celkem šestnáct. V neděli v noci jsme dokonce odchytli celou smečku – čtyři psy u vánočního stromu na náměstí," informovali strážníci.