Vánoční strom budou zkracovat
Milevsko – Vánočním stromem na náměstí E. Beneše bude stříbrný smrk. Je to dar městu od obyvatelky z ulice 1. máje, která už smrk na svém pozemku nechce. O pokácení se postarají Služby města Milevska, které zároveň mají na starosti i umístění vánoční výzdoby. Podle Hany Hadrbolcové z odboru životního prostředí městského úřadu smrk měří odhadem deset metrů. „Ale budeme ho zkracovat, aby měl kolem osmi metrů," řekla Hana Hadrbolcová. Opatření má zamezit tomu, aby se opakovala loňská situace, kdy se na Štědrý den vánoční strom zlomil. Vánoční výzdoba se v Milevsku slavnostně rozsvítí na první adventní neděli 29. listopadu v 17 hodin. Program nabídne vystoupení kapely Fantom a Milevského dětského sboru, zahájení charitativní akce Strom splněných přání a zvonkový průvod, který od domu dětí a mládeže vyjde v 16.30 hodin.

Písemný rozsudek už mají 
Milevsko - Devadesát sedm dní čekalo město Milevsko na písemné odůvodnění rozsudku píseckého okresního soudu v kauze odvolané ředitelky 2. ZŠ J. A. Komenského Vítězslavy Heroutové. Tu radní města z funkce odvolali na návrh školské rady k 30. červnu letošního roku. Vítězslava Heroutová ale podala na město žalobu a okresní soud jí dal zapravdu. Jeho verdikt ale není pravomocný, sporem se bude zabývat krajský soud. O tom, že se k němu město odvolá, rozhodli radní už o prázdninách.

Radní budou vybírat z devíti zájemců  
Milevsko – Rada města jako valná hromada městské společnosti Spos, jež se stará o sportoviště, má z čeho vybírat. Zastupitelé jí do pětičlenné dozorčí rady navrhují devět lidí. Jména tří kandidátů padla přímo na zasedání zastupitelů, zbylá dorazila předtím. Místostarosta Martin Třeštík připomněl, že rada města odvolala k 31. prosinci letošního roku čtyři zbývající členy dozorčí rady, přičemž její předseda rezignoval už před rokem. „Vyzvali jsme všechny, aby předložili své návrhy," řekl místostarosta. Na výzvu reagovala i opozice.   Za výkon v dozorčí radě náleží odměna zhruba čtyři tisíce korun ročně.
O složení nové dozorčí rady rozhoduje rada města. 

Návrhy 
Jaroslav Kolář
Pavel Koutník
Jaroslav Mácha
Miloslav Skalický
Roman Rozhoň
Miroslav Březina
Pavel Sláma
Ladislav Bendula
Pavel Solař 

Vzpomenou na rodáka Františka Mikoláška
Bernartice – Výročí úmrtí místního rodáka Františka Mikoláška si v Bernarticích připomenou v pátek 20. listopadu v 17 hodin. Tomuto významnému člověku, který o Bernarticích napsal řadu knížek, odhalí v budově radnice pamětní desku. Také se tu uskuteční křest knihy Staletý svědek vyprávějící o bernartickém kostele sv. Martina, kterou František Mikolášek už nestihl dokončit. Slavnost vyvrcholí vzpomínkovým večerem. František Mikolášek zemřel před rokem ve věku 90 let. 

Ze seznamu parcel si lidé vybrali další  
Milevsko – Seznam parcel vhodných pro výstavbu rodinného domu, který město uveřejnilo zhruba před rokem, lidi zajímá. Milevsko už z něho prodalo pozemek v ulici Čs. legií a nyní půjde o další. Zastupitelé na posledním zasedání vyhlásili záměr prodeje 750 metrů čtverečních, které se nacházejí v Jeřábkově ulici v zadní části školní zahrady. Tu MŠ Sluníčko podle informací vedoucího odboru investic a správy majetku Davida Lukeše nevyužívá. „Manželé Pešičkovi by si pozemek chtěli koupit, aby si zvětšili zahradu. Námi navrženou částku 500 korun za čtvereční metr respektují," shrnul David Lukeš. Místostarosta Martin Třeštík doplnil, že v tomto případě sice zřejmě nepůjde o výstavbu rodinného domu, ale záměr by měli schválit. „Žadatelé stanovené podmínky splnili, bylo by nefér vymýšlet dodatečně nové," podotkl. Záměr prošel jednomyslně. 

Hasiči těžili dřevo
Zhoř – Hasiči odvedli práci pro obec, a tak si zaslouží odměnu. Zastupitelé schválili proplacení 52 odpracovaných hodin SDH Zbislav, který se podílel na těžbě palivového dřeva. Částka je 90 korun za hodinu.