O funkci tajemníka usiluje sedm lidí 
Milevsko – Sedm lidí by se chtělo stát tajemníkem Městského úřadu v Milevsku. Přihlásili se do výběrového řízení, které ještě nemá vítěze. Další podrobnosti proto starosta Ivan Radosta na středečním zasedání zastupitelů sdělit nechtěl. Funkce tajemníka je po odchodu Františka Trojáka převážnou část roku neobsazena, jeho práci zajišťuje vedoucí odboru vnitřních věcí Jana Čunátová a starosta Ivan Radosta. 

V Sepekově si za vodné připlatí korunu
Sepekov – Obyvatelé městyse si za vodné od ledna připlatí. Počítalo se s tím, jak připomíná starostka Pavlína Bambuškarová, už v minulém volebním období. „Lineární navýšení o 0,98 koruny za metr krychlový a rok bylo schváleno pro období let 2014 – 2017. Důvod je ten, aby se v roce 2018 výrazně skokově nenavýšila cena pohyblivé složky," reagovala starostka na to, že od roku 2018 už nebudou prodávat vodu, zhruba 100 tisíc kubíků, do systému JVS. Tato společnost vypověděla smlouvu. Vodné bude od ledna 2016 činit 29,14 koruny za kubík bez DPH.

Městská společnost skončila ve ztrátě
Milevsko – Městská společnost Spos, která se stará o sportoviště, má ztrátu za rok 2014 smazanou. Vstříc jí vyšla valná hromada, tedy rada města, která souhlasila 
s uhrazením 277,5 tisíce korun. Nad tím se podivoval obyvatel Jiří Koliha. „Každý rok se rozpočet společnosti mění. Bylo přislíbeno, že už se jí nebude tolik doplácet, jako se doplácelo. Nyní je to téměř tři sta tisíc korun. Jak dlouho budou zastupitelé dávat takovou částku, když na počátku je určen rozpočet?" ptal se na zasedání zastupitelů Jiří Koliha. Místostarosta Martin Třeštík upozornil na to, že věci se mají jinak. Vysvětlil, že pro rok 2014 požadoval Spos 
v návrhu svého finančního plánu 8,5 milionu korun. „My jsme chtěli samozřejmě ušetřit a po úvahách jsme Sposu dali 8,2 milionu korun, tedy 
o tři sta tisíc korun méně, než požadoval," upřesnil Martin Třeštík. Podotkl, že kdyby společnost dostala 8,5 milionu korun, ztrátu by řešit nemuseli, Spos by naopak byla v zisku. Místostarosta doplnil, že návrh rozpočtu navíc vycházel z předpokladu, že společnost ušetří na energiích díky výměně osvětlení ve sportovní hale a na zimním stadionu. Ovšem výměna se týkala jen sportovní haly. „Úspora, se kterou jsme počítali, zkrátka nenastala," podotkl. Podle starosty Ivana Radosty je jednoduchá možnost dát do rozpočtu deset milionů korun a je klid. „Tahle to ale přece nechceme," konstatoval starosta, podle kterého mají velmi dobrý přehled o tom, jak společnost hospodaří. 

Knihovna chystá Bibliobazar
Nejen čtenáři Městské knihovny v Milevsku mohou pomoci. Místní knihovna organizuje první ročník Bibliobazaru, který má podtitul Když knihy pomáhají. O co jde? Jedná se o charitativní akci, jejíž výtěžek půjde na provoz Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež sv. Františka z Assisi v Milevsku. Ti, kteří se do akce chtějí zapojit, by měli do 10. prosince přinést knížku, kterou chtějí darovat, do městské knihovny a napsat na ni tužkou cenu. Samotný bazar knih se pak uskuteční v pátek 11. a v sobotu 12. prosince. První den odpoledne, druhý den dopoledne, v obou případech ve vestibulu knihovny a v pobočce knihovny v domě kultury

Koláže v Galerii M
Milevsko – Výstava koláží a olejomaleb Vladimíra Noska je do 27. listopadu k vidění v Galerii M v Milevsku. „Výtvarník z Jindřichova Hradce, který už připravil více než sto výstav – jak samostatných, tak i kolektivních, doma i v zahraničí, a který se výtvarným uměním zabývá od 80. let minulého století, představuje v Milevsku soubor vybraných prací vytvořených převážně v posledních pěti letech," upřesnila galeristka Hana Vaněčková. Výstava se jmenuje Výběr 05 – 15.

Cestující ušetří, 
budou platit méně
Milevsko – Historický okamžik čeká od Nového roku Milevsko. Začne tu jezdit, jak jednomyslně odsouhlasili zastupitelé, městská hromadná doprava. Milevští se rozhodli rozsah linky 360050, kterou doposud platil Jihočeský kraj, zachovat. Pro cestující se tak z hlediska obslužnosti zatím nic měnit nebude. I dopravce zůstane stejný, a to ČSAD Autobusy České Budějovice. Starosta Ivan Radosta podotkl, že peníze na zajištění linky musí najít, aby uspokojili maximum obyvatel. Co bude novinkou, je výše jízdného. Jednorázové bude činit pětikorunu, nyní je deset korun. Zastupitel Martin Kostínek měl k jízdnému připomínku. „V současné době na této trase – ZVVZ až autobusové nádraží – jezdí i konkurenční firma Comett, ta bude neustále jezdit za deset korun. Nebude to konkurenční výhoda, respektive něco, co by mohlo být napadeno?" ptal se Martin Kostínek. Starosta reagoval, že město uzavírá smlouvu s ČSAD Autobusy České Budějovice, ne s firmou Comett. „Možná to bude předmětem jednání," uvažoval Ivan Radosta. Jízdu linky po městě bude hradit Milevsko, její přesah do Sepekova pokryje Jihočeský kraj. Náklady spojené se zajištěním obslužnosti budou pro Milevsko v řádech stovek tisíc korun.

Kvalita vody je pod kontrolou
Milevsko – Při schvalování ceny vody pro příští rok padla poznámka i na kvalitu vody. Podle zastupitele Františka Koutníka k ní mají lidé připomínky.
Radní Miroslav Doubek reagoval, že byl v létě v písecké nemocnici, a tak může porovnávat. „Musím říci, že máme vodu podstatně lepší než v Písku. Samozřejmě záleží na situaci z hlediska odkalování a podobně," řekl. Doplnil, že voda v Milevsku, která je běžně v síti, je nad hranicí limitu nebo pod ní pro kojeneckou vodu. Milan Křiklán ze společnosti ČEVAK, která vodohospodářskou soustavu ve městě provozuje, uzavřel, že je kvalita vody hlídaná. Do Milevska jde voda z Římova. 

Místo rybníčku by doporučoval park
Sepekov – Zastupitel Ladislav Bolek měl na posledním zasedání připomínku k rybníku v Líšnici. „Promyslete, jestli by nebylo lepší rybník u hospody zavézt a udělat tam park. Je tam vody pouze po kolena," poznamenal s tím, že je to jakýsi průtokový septik. Starostka Pavlína Bambuškarová reagovala, že s tímto návrhem narazí u životního prostředí. „Víme, že je tu problém i posekat rákosí. Legálně nepovolí ani vytěžit veškerý nános," upozornila starostka.  

Chtějí opravit chodníky
Bernartice – Městys Bernartice si nechá zpracovat projektovou dokumentaci na opravu chodníků a vybudování nových v Bechyňské ulici. Poté chce žádat o dotaci na uskutečnění akce. Dotace může činit 70 procent.