Školy dostanou deset tisíc, Junák dvanáct
Milevsko – Radní podpořili žádosti o finanční podporu na využití volného času dětí a mládeže. Sdružení rodičů a přátel dětí při 1. ZŠ T. G. Masaryka Milevsko a 2. ZŠ J. A. Komenského dostanou po deseti tisících korunách a Junák – Český skaut – středisko Sedmička Milevsko 12 tisíc korun. Starosta Ivan Radosta podotkl, že v minulých letech organizace dostávaly od patnácti do dvaceti tisíc korun. „Nyní jsme to omezili. Samozřejmě to nic není proti organizacím, vůbec ne. Každou položku pečlivě zvažujeme," vysvětloval starosta. 

Jedno auto neprodali, nabízí druhé
Milevsko – Městu se nepodařilo prodat vůz značky Peugeot 207, který dostalo jako nepotřebný od své organizace Sociální služby města Milevska. Radní rozhodli, že auto nabízet dál nebudou. K prodeji ale dají jiné vozidlo, a to červený Renault Thalia z roku 2007. Peugeot se Milevští snažili prodat za minimálně 90 tisíc korun, za renault požadují minimálně 35 tisíc korun. 

Do měsíce bude zateplení hotové  
Milevsko – Nejpozději 16. listopadu by mělo být hotové zateplení domova pro seniory v ulici 5. května, na které město získalo dotaci. Milevští předpokládají, že celkové náklady budou 1,82 milionu korun a podíl města 790 tisíc korun. Firma si staveniště převzala na konci září.  

Družstvo získalo osm metrů čtverečních 
Kovářov – Osm metrů čtverečních v areálu Zemědělského družstva Kovářov v Radvánově si družstvo koupí za 50 korun za čtvereční metr. Zastupitel Libor Mandovec sice navrhoval cenu třicet korun, ale i on nakonec souhlasil s částkou 50 korun za čtvereční metr. Právě za ni už obec v minulosti malé pozemky zemědělskému družstvu prodávala.  

Plány se týkají bytu
i střešní krytiny
Veselíčko – Příští rok chtějí ve Veselíčku postavit nový obecní sklad u hřiště, v roce 2017 mají v plánu rekonstrukci bytu v bývalé škole a na konci volebního období vyměnit střešní krytinu na bývalé škole. To jsou plány vedení obce na nejbližší tři roky. 

V sokolovně se bude hrát i zpívat  
Bernartice – Divadelníci z Čejetic na Strakonicku opět vystoupí v Bernarticích. V sobotu v 18 hodin uvedou hru se zpěvy Frou-frou les bains Lázeň perlivá od Patricka Haudecoeura. Vstupné je 60 korun.  

Projekt bude řešit
zastavění území
Chyšky – Lokalita v Chyškách, která se nachází směrem na Vlksice a která by měla do budoucna sloužit pro výstavbu rodinných domů, hlásí posun. Zastupitelé odsouhlasili vyhlášení poptávkového řízení na projekt, který by řešil zastavění území. V lokalitě by mělo být okolo osmi domů, minimálně jich tu bude pět nebo šest. 

Zasloužilí hasiči budou mít sraz  
Kovářov – K tradičním akcím v mnoha obcích patří setkání zasloužilých hasičů. Ani okrsek Kovářov není výjimkou. Sraz je na programu poslední říjnový den v Zahořanech. Zasloužilí hasiči se mohou těšit na kulturní program a také si prohlédnou novou techniku.  

Podpořili sbor
Zhoř – Dva tisíce korun odsouhlasili zastupitelé Zhoře jako příspěvek pro SDH Zbislav. Dar byl určen na reprezentaci obce při hasičských cvičeních v Zahrádce a v Hněvanicích. 

Opravy sakrálních památek pokračují
Jickovice – Díky krajským dotacím nechalo vloni vedení obce Jickovice zrekonstruovat dva kříže a jedny boží muka. V současné době pracuje restaurátor Pavel Charypar, který v Jickovicích žije a má zde kořeny, na kříži z místa před kaplí Nanebevzetí Panny Marie a na vstupních dveřích do kaple včetně kamenného portálu. „V roce 2002 byla opravená fasáda a střecha kaple. Letos se nám podařilo získat krajskou dotaci ve výši 21 tisíc korun na obnovu kříže před kaplí, kde jsou náklady celkem kolem 30,5 tisíc korun, a na restaurování dveří včetně kamenných prvků jsme dostali dotaci 25 tisíc korun. Celkové náklady činí kolem 39 tisíc korun," vysvětlil starosta Jiří Fišer. Restaurátorské práce by měly být dokončené v říjnu. ⋌(kob)