Ze seznamu si zájemci vybrali další pozemek
Milevsko – Zveřejněný seznam městských i soukromých stavebních parcel, které jsou k dispozici pro výstavbu rodinných domů, lidi zajímá.   Díky nim město prodalo parcelu v ulici Čs. legií a nyní se přihlásil další zájemce. Chtěl by si koupit 750 metrů čtverečních mezi Ekoklimou a mateřskou školou Sluníčko. Zveřejnění záměru a poté případný prodej je v gesci zastupitelů. Prodej pozemku v ulici Čs. legií, kde se říká u zrcadel, ale nebyl na posledním zasedání zastupitelů jednoznačný. Nepodpořil ho Miroslav Machart. „Navrhovaná cena 500 korun za čtvereční metr je příliš nízká. Nebudu s ní souhlasit," řekl v rozpravě. Ostatní ale měli jiný názor. 

Kovářovští chtějí zrekonstruovat školní hřiště. Stavební povolení mají, chybí peníze 
Kovářov – Obec má velké plány se školním hřištěm. Chce ho zrekonstruovat. Podle starosty Pavla Hrocha stavební povolení mají už vyřízené. „Chybí nám to nejdůležitější," informoval na zasedání zastupitelů v minulém týdnu. „To jsou peníze," dodal starosta, který se je snaží sehnat. „Byl bych rád, abychom v příštím roce ulovili 8,5 až deset milionů korun a mohli jsme se do toho pustit," přál si Pavel Hroch. Díky pracím by vzniklo hřiště s běžeckou dráhou, kde by se dal hrát fotbal, tenis či volejbal. Děti by tu také vrhaly koulí nebo skákaly do dálky a výšky. 

Hrejkovičtí se zaměří na zeleň
Hrejkovice – Jako podklad k dalším žádostem o dotace poslouží projektová dokumentace, která řeší údržbu staré zeleně a vysázení nové. Do projektu je například zařazen areál víceúčelového sportoviště s dětským hřištěm v Hrejkovicích nebo zeleň na návsi v Hrejkovicích, v Níkovicích u kapličky i v Pechově Lhotě. Projektovou dokumentaci obec pořídila díky grantu Jihočeského kraje s názvem Tvorba krajiny a podpora biodiversity.

Příští rok přijde na řadu fasáda
Bernartice - Městys Bernartice chce i příští rok pokračovat ve vylepšování základní školy. Letos za 1,1 milionu korun místní firma upravila poslední nevyužité části školy, kde vznikly nové toalety i šatna pro veřejnost, která chodí do školní tělocvičny sportovat. Peníze šly také do položení nové dlažby či vymalování prostor. Vnitřní úpravy bernartické základní školy jsou tak nyní hotové a příští rok čeká obnova fasádu ze dvora.

Obec si louku ani potok nekoupí
Chyšky – Zastupitelé nevyužili nabídku, kterou dostali. Týkala se možnosti odkoupení tří pozemků na chyšeckém katastru. „Šlo o louky, ornou půdu a koryto potoka," nastínil chyšecký starosta Miroslav Maksa s tím, že o nabídku zájem neměli. „Jsou daleko od hranice intravilánu," dodal s tím, že pro obec nebyla zajímavá ani navrhovaná cena ve výši 75 korun za metr čtvereční.