Rozpočtu pomohla výplata dividend
Milevsko – Město si finančně polepšilo. Od České spořitelny, jejíž akcie drží, získalo podle informací místostarosty Martina Třeštíka na výplatě dividend více peněz, než očekávalo. „Oproti původnímu předpokladu, že na dividendách dostaneme dvě stě tisíc korun, to bylo téměř půl milionu korun," upřesnil místostarosta. Doplnil, že vlastník České spořitelny se rozhodl vyplatit hospodářské výsledky za minulé roky. Peníze město dostávalo i v minulých letech,to ale spořitelna vyplácela méně. Milevsko má akcií málo, zdaleka ani ne jedno procento, a tedy nemá ani hlasovací právo.  

Pojišťovna řeší zničenou obecní pergolu
Branice – Obec Branice čeká na vyjádření pojišťovny, která řeší zničenou obecní pergolu. Nedávný silný vítr ji odfoukl z bytu v čp. 110 v druhém nadzemním patře. „Podle předběžného rozpočtu je škoda zhruba padesát tisíc korun bez daně. Nahlásili jsme to jako pojistnou událost. Spoluúčast máme stanovenou na pět tisíc korun, takže mimo ni by nám částku – pokud to bude odsouhlaseno – měla pojišťovna proplatit," vysvětlil starosta Stanislav Češka. Poté obec uskuteční rekonstrukci pergoly. Ta odlétla do vzdálenosti zhruba padesáti metrů. 

Pivní slavnosti navštívilo přes 1400 lidí 
Milevsko -  Pivní slavnosti, které se v pátek a v sobotu uskutečnily poprvé v parku Bažantnice, navštívilo 1407 lidí. Bylo tu zastoupeno deset pivovarů. 

Nová šatna poslouží hlavně veřejnosti  
Bernartice – Řemeslníci obsadili prostory tělocvičny bernartické základní školy. Vybudují tu novou šatnu a sociální zařízení, které budou sloužit převážně pro veřejnost. Další práce se týkají výměny linolea za dlažbu, obložení stěn a stropů a výmalby. Vše bude stát 1,1 milionu korun, městys to financuje ze svého. Starosta Pavel Souhrada předpokládal, že to bude méně. „Zklamalo mě, že o zakázku nebyl zájem. Obeslali jsme pět zhotovitelů a ještě to viselo na portálu zadavatele," podotkl Pavel Souhrada s tím, že se přihlásili jen dva a zakázku získala místní firma. Letošní práce jsou poslední etapou vnitřních úprav. V příštím roce budou Bernartičtí pokračovat fasádou dvorní části. Městys se každoročně snaží investovat do vylepšení školy peníze. Loni tu vybudoval malou tělocvičnu.  

Markýzy mají dané barvy, 
odstíny šedé, béžové a hnědé
Milevsko – Všechno má svá pravidla. Takový vzkaz poslali radní města do Masarykovy ulice v Milevsku. Majitelé domu čp. 159, kde dříve bylo papírnictví a dnes tu nabízí umělé květiny či oblečení, tu chtějí vybudovat nad prodejnou dvě markýzy. Žádost řešili radní, kteří podle slov starosty Ivana Radosty neříkají k záměru Ne, ale mají požadavky. „Chtěli jsme, aby se k podobě markýz vyjádřila městská architektka Simona Švecová, což udělala," podotkl Ivan Radosta. Město chce, aby markýzy zapadly do okolí, a požaduje, aby konstrukce byla z kovu s povrchovou úpravou a látka v odstínech šedé, béžové a hnědé. 

Město pokračuje ve výměně 
měřidel, na řadu přijde i lidovka
Milevsko – Město se chystá na výměnu měřidel tepla v některých svých bytových domech. Jedná se o 349 kusů, které budou stát přes 110 tisíc korun bez DPH. Město má okolo 360 bytů, ale všech se výměna podle informací místostarosty Martina Třeštíka netýká. „Děláme to po etapách," vysvětlil. Výměna se uskuteční v budově staré pošty na náměstí E. Beneše, v čp. 413 v ulici G. Svobody, v čp. 619 v Sokolovské a v domě s pečovatelskou službou v Libušině ulici a v čp. 619 v Sokolovské ulici. Životnost měřidel tepla, které jsou na každém radiátoru, je deset let. O zakázku měly zájem tři firmy.