Hasičky z Oseku rozhodně nezklamaly
Osek – Historicky první soutěž hasiček z Oseku, které sestavily družstvo na jaře, dopadla velmi dobře. Sice podle rozhodčích na sobotní soutěži ve Zbelítově přešláply a byly diskvalifikovány, jinak ale měly čas výborný. Starosta sboru Milan Král si nadšení žen pochvaluje. „Jsou do toho zapálené. Nikdy v historii našeho sboru ženské družstvo nefungovalo. Jsou to takové průkopnice. S nápadem ho sestavit přišel velitel Jan Kotrba a jeho manželka Magda," řekl Milan Král. Doplnil, že mluvili o tom, že by v Oseku založili i dětské družstvo. „Tato úvaha padla, protože jsou děti ještě hodně malé," vysvětlil starosta hasičů. Sbor v Oseku oslavil před dvěma lety 115. výročí. 

Díky dotaci pořídí auto i kontejnery
Bernartice – Nové svozové auto a dvanáct kontejnerů pořídí letos v Bernarticích. „Získali jsme na to 4,3 milionu korun a naše spoluúčast bude dvanáct procent. Auto by mělo být v září k dispozici včetně kontejnerů," upřesnil starosta Pavel Souhrada. Doplnil, že současný náklaďák nabídnou k prodeji. 

Okolí kapličky bude brzy hezčí
Branice – V Branicích pracují na vylepšení okolí kapličky sv. Václava, u které se nachází studna. Jedná se o poslední nutné práce. „Loni jsme kapličku kompletně zrekonstruovali, před čtrnácti dny jsme udělali osvětlení a nyní jsme zahájili drobné úpravy," vysvětlil starosta Stanislav Češka. Kaplička sv. Václava pochází z roku 1881. 

Vítěze konkurzu radní nestanovili  
Milevsko – Michal Divíšek je pověřen vedením 2. ZŠ J. A. Komenského Milevsko. Radní města, jak potvrdil starosta Ivan Radosta, ještě vítěze konkurzu neurčili. „Zatím jsme nezaujali žádné stanovisko. Pan Divíšek byl určen, aby převzal agendu spojenou s ředitelováním školy. Určil si k sobě zástupkyni, magistru Rozhoňovou," shrnul Ivan Radosta. Radní předpokládali, že řízení školy bude mít na starosti zástupkyně Eva Novotná, ta to ale odmítla. Město vyhlásilo výběrové řízení poté, co radní odvolali k 30. červnu z funkce Vítězslavu Heroutovou. Ta ovšem s odvoláním nesouhlasí a podala na město žalobu. První soudní stání se zatím neuskutečnilo.   Do výběrového řízení se přihlásili tři zájemci. Michal Divíšek je pověřen řízením na dobu neurčitou. 

Všem žádostem vyhověli v maximální výši
Chyšky – Chyšečtí zastupitelé byli štědří. Na svém posledním zasedání přiřkli peníze místním oddílům ve výši, kterou požadovaly. SDH Chyšky, kde působí i mladí hasiči, dostal 25 tisíc korun. V rozpočtu ale obec počítala s nižší částkou, a tak dvanáctitisícové navýšení půjde z úspor z minulých let. TJ Chyšky, kam spadá oddíl atletiky a florbalu, dostane 40 tisíc korun a fotbalový oddíl FC Chyšky 50 tisíc korun. Zastupitelku Stanislavu Hejnovou při projednávání žádosti TJ Chyšky zajímalo, na co peníze jdou. Starosta Miroslav Maksa reagoval, že se jedná například o vybavení, poplatky či dopravu.

Provoz hřiště se rozběhl dobře

Hrejkovice – Na tenis, volejbal, nohejbal či fotbal, právě na tyto sporty je nejčastěji využívané nové víceúčelové sportoviště s kabinami u Hrejkovického rybníka. Podle Michaely Volfové, která je spolu s manželem správkyní hřiště, se provoz hřiště rozběhl dobře. Chodí hlavně místní, ale také chalupáři a děti, které v Hrejkovicích a přilehlých osadách tráví prázdniny. „Měli jsme tu i obecní akce, například celodenní turnaj v nohejbalu. Všichni si to pochvalovali. Doteď se turnaj konal na starém hřišti, a to se s tím novým nedá vůbec srovnávat," říká Michaela Volfová. Obyvatelé obce si mohou hřiště rezervovat přes internet, ale většina využívá telefonické spojení. Areál sportoviště čeká letos novinka, přibude tu dětské hřiště.