O jeden pozemek se přihlásili tři zájemci

Bernartice – Takový zájem o pozemek v Bernarticích dlouho nepamatují. O parcelu za Zelenkovými, kde se dá stavět, se přihlásili tři zájemci. Žádostmi se zabýval finanční výbor, který doporučil, aby cena byla minimálně 450 korun za metr čtvereční. Zastupitelé na posledním zasedání řešili podmínky prodeje. Pozemku si cení. „Je to náš jediný volný pozemek v centru obce," podotkl starosta Pavel Souhrada.

Zastupitelé se rozhodli, že prodlouží záměr prodeje a že pozemek získá ten, kdo v obálkové metodě dá nejvíc, minimální cena je právě 450 korun za čtvereční metr. Rozhodnutí padne na zasedání zastupitelů, které se uskuteční 13. srpna. Minimální cenu, kterou městys požaduje, je vyšší než ta za stavební parcely na vrchu Posvátný. Ty Bernartice nabízí minimálně za čtyři stovky za čtvereční metr.

V Jeřábkově ulici opravují přípojky

Milevsko – Až do konce letních prázdnin se v Jeřábkově ulici v Milevsku uskuteční rekonstrukce vodovodních přípojek. Pro řidiče to znamená částečné omezení provozu. To ale podle Davida Lukeše, vedoucího odboru investic a správy majetku, nebude všechno. „Dále bude při přepojování potrubí krátkodobě omezena dodávka pitné vody. Žádáme o pochopení dočasného dopravního omezení," vzkazuje David Lukeš. Rekonstrukci zajišťuje firma z Ražic.

Zastupitelé budou řešit strategii města

Milevsko – Ještě zhruba měsíc mají obyvatelé města na zaslání připomínek ke strategickému plánu rozvoje města Milevska. Jeho finální verzi najdou zájemci na webových stránkách města Milevska. Strategií se budou zabývat zastupitelé, a to zřejmě na prvním poprázdninovém zasedání v září.

Vylepší si bydlení

Kovářov – Obec poskytla peníze dvěma zájemcům, kteří se přihlásili o půjčku z fondu rozvoje bydlení. Jde o obyvatele z Vesce a Radvánova. Peníze poslouží na výměnu oken a rekonstrukci topení. Půjčky celkově činí sto tisíc korun.