Dmýštičtí chtějí upravit střed obce
Dmýštice – Upravit další díl středu obce by chtěli ve Dmýšticích, milevské osadě. Obyvatelé kvitovali vybudování chodníku, nyní by byli rádi za upravení pozemku u kapličky. Podporu už vyjádřili i zastupitelé. Ti schválili nákup spoluvlastnických podílů majitelů z Hlavatců a Kovářova. Místostarosta Martin Třeštík vysvětlil, že uprostřed městských pozemků je jeden o výměře 50 metrů čtverečních, který patří dvěma majitelům. „Tím městské pozemky scelíme. Je to jeden z kroků, který by měl vést k tomu, že se v centru Dmýštic vytvoří zajímavější řešení prostoru," dodal Martin Třeštík. Cena za pozemek je pět tisíc korun.  

Kulturní komise: Zápisy na web dáme
Milevsko – Obyvatele Jiřího Kolihu na posledním předprázdninovém zasedání zastupitelů zajímalo, proč zápisy z kulturní komise nejsou – stejně jako podle jeho slov z ostatních komisí – na webových stránkách města. Radní a člen kulturní komise Karel Procházka reagoval, že se na tom pracuje. Za splnění úkolu bude Jiří Koliha rád. „V kultuře se dělá hodně a bylo by zajímavé, kdybychom se mohli dočíst, o čem jste rokovali, a podobně," dodal obyvatel. V Milevsku pracuje celkově devět komisí.  

Družstvo žádá o malý pozemek
Radvánov – Zemědělské družstvo Kovářov požádalo obec o odprodej osmi metrů čtverečních. Parcela je, jak je uvedeno v žádosti, součástí oploceného areálu živočišné výroby v Radvánově. Zastupitelé na posledním zasedání vyhlásili záměr na prodej. Cenu zatím nestanovili.  

Předzahrádka u čp. 29 už není obecní
Sepekov – V Sepekově narovnali majetkoprávní vztahy. Minimálně třicet osm let sloužil obecní pozemek jako předzahrádka domu čp. 29. Zastupitelé žádosti majitele domu o odprodej pozemku o velikosti 27 metrů čtvereční na posledním zasedání vyhověli. Žadatel zaplatil sto korun za čtvereční metr.  

Obec podpořila i fotbalový oddíl
Chyšky – Fotbalový oddíl FC Chyšky dostal od obce 50 tisíc korun. Výši příspěvku, kterou žádal, mu schválili zastupitelé na posledním jednání v minulém týdnu. Provozní náklady jsou, jak potvrdil radní a fotbalista Marek Hadrbolec, vyšší. „V roce 2014 činily okolo 120 tisíc korun," upřesnil. Fotbalisté tak musejí peníze shánět i od sponzorů. Oddíl původně uvažoval o tom, že by obec požádal o 70 tisíc korun, nakonec se rozhodl pro nižší částku. Důvodem je podle vysvětlení Marka Hadrbolce to, že fotbalisté hrající krajskou I.B třídu čekají, zda jim vyjde žádost o dotaci na provoz ve výši 80 tisíc korun. Zastupitelé schválili peníze i pro Sbor dobrovolných hasičů Chyšky a TJ Chyšky, kam patří oddíl atletiky a florbalu.  

Město připravilo na zítřek setkání s obyvateli
Milevsko – V ulici Pod Stadionem chystá Milevsko rekonstrukci chodníků a vybudování nového parkoviště. Než práce začnou, vedení města připravilo setkání s obyvateli, kde je s novinkou seznámí. Projednávání se uskuteční ve středu  od 16 hodin v zasedací místnosti městského úřadu na náměstí E. Beneše. Rekonstrukce chodníku bude podle informací radního Miroslava Doubka spočívat ve výměně dlažby od čp. 1137 směrem ke křižovatce s ulicí J. A. Komenského, ve změně vedení chodníku od čp. 1135 ke křižovatce s ulicí J. A. Komenského a vytvoření nových parkovacích míst. „V této chvíli je akce ve fázi dokončení projektové dokumentace pro územní a stavební řízení," dodal radní. 

Flétna a meč v muzeu
Milevské muzeum chystá i na letošní prázdniny akci Flétna a meč. Uskuteční se v sobotu 18. července a k vidění bude ukázka renesančního šermu, dobových tanců, hudby a přehlídka renesanční módy. Akce začne ve 21 hodin.