Za kompostárnu zaplatí Milevští víc
Milevsko – Milevská kompostárna, která vzniká u čistírny odpadních vod, bude stát město více peněz. Nová vedoucí finančního odboru Hana Jánová vysvětlila, že důvodem rozpočtové změny je i to, že městu nebude proplaceno DPH. „V rozpočtu bylo na akci schváleno 2,02 milionu korun, ale je potřeba 2,6 milionu korun," upřesnila. Stavba kompostárny začala v Milevsku v březnu, hotová by měla být do konce května a do června by měly firmy dodat strojní vybavení a nádoby. Rozpočtovou změnu jednomyslně schválili zastupitelé na svém středečním jednání.  

Vylepší kulturní dům v Ratiboři
Chyšky – Kulturní dům v Ratiboři bude hezčí. Radost tak mají hlavně místní hasiči, kteří ho mají v užívání. A co se tu letos změní? Obec vymění okna a dveře. „Získali jsme na to dotaci z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje. Žádali jsme o maximální výši podpory, tedy dvě stě tisíc korun, a dostali jsme 170 tisíc korun. Předpokládané náklady jsou do 500 tisíc korun," shrnul starosta Miroslav Maksa. Peníze z dotace míří i do Květuše, konkrétně místnímu sboru hasičů, který dostane nové plovoucí čerpadlo. 

Božetičtí chtějí opravit silnice
Božetice – Božetičtí by rádi opravili místní silnice po povodních v roce 2013. Žádají na to o dotaci. „Předpokládáme, že bychom mohli dostat peníze na opravy dvou komunikací ze čtyř," řekl starosta Jaroslav Kofroň a upřesnil, že by opravili komunikaci v horní části obce směrem k Sepekovu a vzadu u bytovek. 

Sepekov prodal další parcelu
Sepekov – Městys prodal v lokalitě Borek další stavební parcelu. Za 735 tisíc korun ji koupil obyvatel Milevska. Cena je 490 korun za metr čtvereční. Sepekov prodává pozemky pro výstavbu rodinných domů od září 2009, celkově je v lokalitě šestnáct pozemků a nyní jsou ještě dva volné.  

Rekonstrukce proměnila patro
Hrejkovice – Knihovna v Pechově Lhotě se dočkala vylepšení. Bylo to v rámci úpravy patra v kulturním domě. „Celé patro nad sálem je zrekonstruované. Budou tu prostory, které se mohou využívat třeba pro cvičení," vysvětlila starostka Hana Kašparová. Do budoucna by obec v patře chtěla vybudovat i toalety.