Nové hřiště už brzy bude hotové
Milevsko – Zřejmě v červnu by mělo začít sloužit veřejnosti nové víceúčelové hřiště, které vzniká za sportovní halou. Práce podle slov starosty Ivana Radosty finišují. „Zbývá položit finální stěrku a hřiště bude hotové. Podle informací našeho odborného dozoru dodavatelská firma pracuje velmi dobře a zatím všechno probíhá podle předpokladů, a to jak technických, tak finančních," řekl Ivan Radosta. Hřiště musí být hotové do konce května. Radní města už myslí do budoucnosti. Rozhodli o tom, že si město nechá zpracovat projektovou dokumentaci na zastřešení víceúčelového hřiště. Starosta dodal, že chtějí být připraveni na to, až se objeví vhodný dotační titul. Soutěžně by mělo nové hřiště sloužit pro nohejbal, tenis a volejbal a tréninkově i pro další sportovce. 

Opraví chodník u bývalé školky
Hrejkovice - Bezpečnější bude chodník u bývalé školky v Hrejkovicích. Obec se ho rozhodla opravit, protože je v dezolátním stavu. Chodník vyplní zámková dlažba. To nebude jediné vylepšení infrastruktury v obci v letošním roce. „Při tom budeme opravovat ve všech obcích závady na místních komunikacích, jako jsou propadlé kanály či velké díry," vysvětlila starostka Hana Kašparová. Oprava chodníku bude stát šedesát tisíc korun.

Deset korun je málo, řekli zastupitelé
Ratiboř – Prodej pozemku o výměře 74 metrů čtverečních u bytovky čp. 12 v Ratiboři na Chyšecku, na kterém stojí septik, vyvolal na posledním zasedání zastupitelů diskuzi, respektive cena deset korun za metr čtvereční. Tu navrhlo společenství vlastníků. „Cena by měla být jinde. Zamokřený pozemek v Růžené jsme prodali za 50 korun za metr, tento pozemek je v centru obce," porovnal zastupitel Jan Pich. Podobně hovořila i Jana Bardová. „Nepamatuji se, že bychom za deset korun něco prodávali," konstatovala. Zastupitelé by si představovali částku sto korun za metr čtvereční. Nyní bude záležet na tom, jestli návrh zastupitelů bude druhá strana akceptovat.

Božetičtí vymění okna i opraví střechu
Božetice – Obě žádosti Božetických v Programu obnovy venkova Jihočeského kraje byly úspěšné. Mateřská škola se tak dočká výměny oken a Boby bar, který se nachází u fotbalového hřiště, opravy střechy. Obec dostala v obou případech částky, které požadovala. „Oprava střechy bude stát 150 tisíc korun, z toho dotace je 90 tisíc korun, a náklady na výměnu oken jsou sto tisíc korun a dotace 60 tisíc korun," shrnul božetický starosta Jaroslav Kofroň. Výměnu oken Božetičtí uskuteční o letních prázdninách, střechu opraví zřejmě na podzim.  

Lokalita Vzor dostane pítko  
Nové pítko, které přibude v lokalitě Vzor, bude spravovat společnost ČEVAK. Rozhodli o tom radní města. Voda sem bude proudit z vodovodního řadu z ulice J. A. Komenského.

Křenovičtí chystají rekonstrukci lamp  
Generální opravu veřejného osvětlení budou letos dělat v Křenovicích. Díky dotaci Jihočeského kraje, Programu obnovy venkova, se rekonstrukce dočkají všechny lampy v obci, tedy tři desítky kusů. Práce brzy začnou. „Dvacátého třetího května budeme na zasedání zastupitelů vybírat firmu, která opravu bude dělat," upřesnil starosta Stanislav Bartoš. Křenovičtí přemýšleli o tom, že by v lampách svítily „ledky", nakonec se rozhodli pro klasický typ. „Bude ale vylepšený, takže k úspoře by mělo dojít i tak," podotkl. Předběžně by oprava měla stát okolo 320 tisíc korun, dotace kraje činí 180 tisíc korun.


Přeborov bude patřit nejen motorkářům
Poslední sobotu v květnu, 30., bude Přeborov plný motorkářů. Uskuteční se tu další ročník jejich srazu. Od 16 hodin se bude konat spanilá jízda, od 19 hodin pak taneční zábava se skupinami Paradoxy a Gentiana. Motorkáři budou moci na místě i přespat. Připraveno tu bude stanové městečko.
Živo bude v Přeborově i den předtím. V pátek 29. května si na své přijdou hlavně senioři. Od 18 hodin jim k tanci a poslechu zahrají harmonikáři.