Milevští přezkoumali nabídku vítězné firmy
Milevsko – Rekonstrukce vodovodních přípojek v Jeřábkově ulici bude stát 613 tisíc korun. Ceny, které nabídly tři firmy ve výběrovém řízení, se hodně lišily. Nejdražší firma přišla s částkou 1,196 milionu korun. Starostovi Ivanu Radostovi to připomnělo výběrové řízení na firmu, která zajistí úklid městských objektů. I v tomto případě byly nabídnuté ceny velmi odlišné. „Velice obezřetně jsme přezkoumali nabídku vítězné firmy a zjistili jsme, že je téměř všechno v pořádku. Zbývalo pouze ocenit deset kusů vodovodních přípojek do 50 tisíc korun. Cena se nemění tolik, abychom s nimi nemohli uzavřít smlouvu," řekl starosta a dodal, že se s tím firma musí vypořádat sama.

Hrejkovice budou příští rok slavit výročí
Hrejkovice – Osm set let od první písemné zmínky si příští rok připomenou v Hrejkovicích. Podle slov starostky Hany Kašparové začínají přemýšlet o tom, jak jubileum oslaví. Akce by se měla uskutečnit v květnu nebo červnu a bude spojená s oslavou 120 let SDH Hrejkovice.

Komise pro výběrové řízení je známá
Milevsko – Ivan Radosta, Marie Jelenová, Jana Palmová , Libor Mandovec, Helena Pištěková, Renata Pechoušková a Petr Barda. To je složení komise, která bude hodnotit kandidáty při výběrovém řízení na obsazené funkce ředitele 2. ZŠ J. A. Komenského Milevsko. Současnou ředitelku Vítězslavu Heroutovou radní města odvolali k 30. červnu, a proto je potřeba za ni najít náhradu. Ve výběrové komisi jsou zástupci města, krajského úřadu či České školní inspekce. Předsedou komise je starosta Ivan Radosta.

Kovářovští chtějí zrekonstruovat školní hřiště
Kovářov – Kovářovští by rádi zrekonstruovali školní hřiště. Také plánují, že bude veřejně přístupné a bude sloužit i pro tréninky fotbalistů. Podle starosty Pavla Hrocha bude před rekonstrukcí nutné získat stavební povolení. „Zahájili jsme vyjadřovací řízení s hygienou a hasiči, ta už máme. Na hřišti uděláme meliorace a celý povrch bude plastový," popsal úkoly starosta. Kovářovští chtějí na vylepšení hřiště žádat o dotaci ministerstva školství.

Pořadník řekne, jaká ulice potřebuje opravu
Milevsko – Písek má pořadník ulic, které čeká oprava. Něco podobného by chtěli připravit i v Milevsku. Zabývají se tím v souvislosti s pasportizací místních komunikacích. Místostarosta Martina Třeštík vysvětlil, že povinnou inventarizaci chtějí rozšířit o to, aby u každého úseku znali, jaký je tam povrch či v jakém je stavu. „A třeba také to, jaká je tam frekvence dopravy. Abychom vše věděli, když vyhodnocujeme, jaká oprava má mít přednost," upřesnil Martin Třeštík. Doplnil, že by se mělo jednat o pořadník, podle kterého by se mělo postupovat v opravách.

Najednou obnoví vodovod i kanalizaci
Sepekov – Lokalita u vlakového nádraží se dočká díky získaným dotacím vylepšení. Konkrétně půjde o obnovu kanalizace a vodovodu, které jsou ve špatném stavu. Práce zahrnou jednu trasu a měly by probíhat současně. Sepekovští nahradí betonové potrubí kanalizace za plastové, a to v úseku 392 metrů. Jihočeský kraj poslal do Sepekova na obnovu kanalizace 800 tisíc korun, podle připravené zjednodušené projektové dokumentace jsou celkové náklady 1,899 milionu korun bez DPH. „Skutečnou cenu budeme znát po výběrovém řízení," podotkla starostka Pavlína Bambuškarová. Zastupitelé už vyhlásili výběrová řízení na firmy, které obnoví kanalizaci a vodovod. Na jeho opravu Sepekov získal 600 tisíc korun a předběžné celkové náklady jsou 1,2 milionu bez DPH. Vodovodní síť je původní a pochází ze 70. let minulého století. Problémem jsou tu časté opravy a vysoké úniky vody.