Školka bude přes léto otevřena více dní
Branice – Mateřská škola Branice bude fungovat o letních prázdninách více dní než v minulých letech, konkrétně do 24. července. Schválili to zastupitelé na posledním jednání a vyhověli tak žádosti rodičů. „Doposud jsme měli školku v provozu prvních čtrnáct dní v červenci, do konce srpna pak byly prázdniny," připomněla ředitelka Romana Andělová. Pro rodiče rozhodnutí, které zastupitelé schválili všemi přítomnými hlasy, znamená ulehčení.

Koupaliště se připravuje na sezonu
Milevsko - Milevské koupaliště plánuje zahájit novou sezonu 1. června. Termín je ale podle Petra Zelenky z městské společnosti SPOS, která se o provoz koupaliště stará, závislý na klimatických podmínkách. „Na tom, jak rychle se nám podaří opravit dna obou bazénů a nátěry," vysvětlil. Zásadní novinkou bude nová pevná budova občerstvení. Ta by měla být dokončená do května. Provozovatelem občerstvení bude mladovožická firma SPOKR, tedy ta, která po Ladislavu Bendulovi převzala kavárnu Harlekýn v Domě kultury Milevsko.  
Komise na ředitelku školy doporučuje současnou zástupkyni Moniku Bardovou
Chyšky – Tři uchazeči se přihlásili do výběrového řízení na obsazení funkce ředitele chyšecké základní školy. Výběrová komise doporučuje, aby se jím stala současná zástupkyně Monika Bardová. Definitivní slovo, jak připomněl starosta Miroslav Maksa, budou mít radní obce, kteří buď dají, nebo nedají na doporučení komise. Současná ředitelka Jana Korandová odchází do důchodu. Dva zájemci o místo ředitelky byli místní, jedna – současná zástupkyně – z Milevska.  


Mají místa pro ukládání bioodpadu  
Veselíčko – Ve Veselíčku stanovili místa, kam mohou obyvatelé ukládat biologicky rozložitelný odpad. Ve Veselíčku se jedná o prostranství u rybníka naproti obchodu a o parkovišti před hřištěm a v Bilině o místo u kontejnerů pod hasičskou zbrojnicí. Obyvatelé sem mohou tento druh odpadu ukládat každou sobotu od 14 do 16 hodin, a to v období od 1. dubna do 31. října. Zastupitelé zároveň schválili smlouvu s firmou, která si bude bezplatně kompost odebírat. Podle zákona musí obce zajistit svým obyvatelům třídění bioodpadu. 

Tématem divadla je vztah rodičů a dětí 
Především pro rodiče a jejich adolescentní ratolesti je určené sobotní představení, které se bude konat od 19 hodin v Latinské škole v milevském klášteře. Divadlo BERTRAM tu uvede představení Le Rodiče, které je založené na humorné improvizaci se spoluprací s diváky. Tématem je vztah rodičů a dětí.