Hlavní sezona cestovního ruchu je sice téměř u konce, to ale neznamená, že město a jeho okolí přestává lákat turisty. Slouží k tomu mimo jiné turistický rozcestník www.piseckem.cz, kde najdou inspiraci místní lidé i návštěvníci turistické oblasti Písecko.

Již od začátku prázdnin úspěšně funguje podstránka regionální gastronomie k projektu Od talíře k talíři Píseckem.

Od poloviny srpna je v provozu podstránka Krajina jako cíl, která nabízí inspiraci pro toulky Píseckem. „Vedle hlavních turistických cílů se věnuje i profilům obcí, které tvoří turistickou oblast Písecko, zmiňuje i drobné zajímavosti a cíle, které většinou stojí trochu stranou hlavního zájmu turistů,“ informoval Michal Jánský z destinační společnosti Píseckem.

Dalším připravovaným rozšířením tohoto webu je obsáhlé kalendárium kulturních akcí na Písecku nazvané Pořád se něco děje. Naváže na tištěnou podobu přehledu, který od loňského roku ve spolupráci s městem Písek vydává právě destinační společnost Píseckem, s. r. o.

Uzávěrka pro vydání mapující kulturní nabídku na přelomu roku je 15. října. Všechny weby jsou napojeny na službu Google Analytics, která monitoruje způsob jejich využívání a umožňuje dobrou a rychlou zpětnou vazbu a přizpůsobení potřebám chování návštěvníkům webu,“ doplnil Michal Jánský.

V současné době vrcholí přípravy projektu Noir turistika – čas k zamyšlení, který pozve především tuzemské návštěvníky na podzimní Písecko.

„V turistické sezoně sázíme na tradiční a osvědčené akce, i když už letos byly v novém kabátě. Ale je dobře, že destinační společnost Píseckem přichází se zajímavými novinkami, které návštěvníky osloví a zaujmou,“ hodnotí situaci Eva Vanžurová, starostka Písku.