„Minulý týden jsme jeli
k nehodě u Horosedel a byla 
v nás malá dušička. Vypadalo to vážně, auto narazilo do stromu, ale naštěstí nebylo třeba vyprošťovacího zařízení," zmínil starosta SDH Mirovice a velitel zásahové jednotky Josef Hurtala.

Podle starosty města Zdeňka Bárty je stejných zařízení 
v republice jen několik. „Nechápu, kdo ho mohl ukrást. Zařízení je evidované, takže se bude špatně prodávat. A co
s tím jiného můžou dělat, to je mi záhadou. Pachatele bych soudil kromě krádeže i za veřejné ohrožení, protože hasiči bez této techniky nemůžou fungovat stoprocentně," konstatoval starosta Mirovic Zdeněk Bárta.

Písečtí kriminalisté, kteří případ šetří, spolupracují také s kolegy z Moravskoslezského kraje, kde zaznamenali podobnou krádež. „Nevylučujeme ani to, že pachatel věc odcizil s úmyslem ji dál prodat, ani možnost, že si ji ponechal. Hovořit o možnostech prodeje takového zařízení by bylo spekulativní," uvedla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Hasiči měli techniku naštěstí pojištěnou, a tak by měli dostat téměř celou částku na nové zařízení. „Nebude to ale hned. Zatím to musíme nějak vydržet," podotkl Josef Hurtala s tím, že jim pomoc nabídli písečtí kolegové. „Sehnali nám starší vyprošťovací zařízení, které bychom si mohli na přechodnou dobu půjčit," doplnil starosta sboru.

Zloději hrozí trest odnětí svobody na jeden až šest let nebo peněžitý trest.