Toto ocenění nejvyšší kvality čepovaného piva získala i naše písecká Kozlovna U Plechandy, a to za dvě úspěšné certifikace v loňském roce. Experti z Plzeňského Prazdroje se nejprve zaměřili na technické parametry (správné uskladnění piva, kontrola pivního vedení a výčepu, čerstvost piva v souladu s doporučením pivovaru a použití správného tlačného plynu), poté následovaly anonymní degustační zkoušky a kontrola správného čepování.

Kozlovna U Plechandy získala prestižní ocenění Hvězda sládků.

Získané ocenění je pro nás o to cennější, že nám jej přijeli osobně předat významní představitelé Plzeňského Prazdroje, pan Václav Berka, emeritní vrchní sládek, a pan Tomáš Mráz, obchodní ředitel. Oba připomněli, že Hvězda sládků má ukázat, kam zajít na špičkově ošetřené a skvěle načepované pivo, a také ocenit ty nejlepší hospodské, protože je známé, že "sládek pivo vaří, ale výčepní jej dělá".

A proto velké díky za pivo v té správné pivní kondici a kvalitě, které si můžete vychutnat v písecké Kozlovně U Plechandy, patří především našim výčepním a celému týmu Kozlovny.

Všem našim hostům a věrným štamgastům přejeme Na zdraví!

Jaroslav Gütter, Kozlovna U Plechandy