Omítka už z čimelické dominanty na chodník opadávat nebude. „Oprava fasády začala v červenci poté, kdy jsme na to dostali devadesátiprocentní dotaci z Ministerstva kultury. V letošní etapě bude opravená jižní a severní část a také průčelí směrem k silnici, které nejvíce trpí povětrnostními vlivy a provozem na silnici,“ vysvětlil zdejší farář František Hemala.

Pracovníci odborné firmy postupují podle požadavků památkářů. Letošní stavební práce by měly stát celkem milion korun, z toho 700 tisíc korun zaplatí na fasádu zmíněná státní dotace a zbývající část bude uhrazená z peněz z veřejné sbírky, ve které je také podle Františka Hemaly 200 tisíc korun od obce Čimelice.

„V příštím roce chceme požádat Ministerstvo kultury o dotaci na dokončení fasády v místech, kde je kaple, a na obnovu oken a dveří,“ doplnil František Hemala. To by mělo stát celkem také milion korun.

Poté církev plánuje uskutečnit nutné opravy interiéru, především elektrických rozvodů a výmalby, ze sbírkových a vlastních peněz, bez dotací.

Kolik bude podle projektu stát rekonstrukce:
Celková rekonstrukce kostela by měla stát 4,5 milionu korun, z toho střecha 2,8 milionu korun a celá fasáda přijde na 1,7 milionu korun.