Z hospody v Tálíně odnesl cigarety a alkohol

Tálín – V neděli 12. června dopoledne vyjížděli protivínští policisté i kriminalistický technik do Tálína, kde škodil v hospodě zloděj. "Pachatel vnikl do provozovny a odcizil zde 141 krabiček cigaret různých značek a lahve s alkoholem," popsala písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Provozovatelce hospody způsobil zloděj škodu za 18 tisíc korun. Policisté společně s technikem zajistili stopy a okolnosti vloupání dále prošetřují.

Děkanským kostelem zazní housle i kytara

Písek – Svatojánský hudební festival míří do Písku. Pavel Šporcl (housle) a Lubomír Brabec (kytara) vystoupí ve středu 15. června v děkanském kostele v Písku. Koncert se koná pod záštitou Jeho Eminence Dominika kardinála Duky a začíná v 19 hodin.

Kočičáci u Putimské brány

Písek – Ve čtvrtek 16. června startuje další výstava členů Prácheňské umělecké besedy z cyklu Léto v Galerii u Putimské brány. Tentokrát nese název Kočičáci a jiná rošťačiska a své obrazy představí Helena Burša Petřinová, Marguerite Rosario Bursa/Dupuy a Milan Burša. Vernisáž začíná ve čtvrtek v 17 hodin a zazpívá na ní hudební sekce P.U.B. Samotná výstava pak potrvá od čtvrtka do neděle 19. června, vždy od 10 do 17 hodin.

Písek se zapojil do evropského projektu

Písek - Písek je jedním ze tří evropských měst, která se účastní pilotního projektu Evropské komise nazvaného Evropský klimatický pakt. Jeho cílem je zapojit občany i celé komunity do boje za lepší klima, poskytnout jim potřebné informace a podpořit je ve snaze přijímat a zavádět opatření, která na lokální úrovni zlepší životní prostředí. „V první fázi projektu uspořádáme pro obyvatele města dva workshopy, které se budou věnovat klimatickým změnám či problematice udržitelnosti,“ řekl Jan Roučka z organizační složky Smart Písek, která se projektu věnuje. Do Evropského klimatického paktu se kromě Písku zapojilo portugalské město Setúbal a polská Lodž. „Díky účasti v tomto projektu bychom měli získat nové informace o změně klimatu a také podporu pro realizaci praktických změn, díky kterým budeme moci snížit dopad lidské činnosti na životní prostředí,“ poznamenal Jan Roučka. Účastníci projektu budou mít možnost podělit se o své nápady a zkušenosti a inspirovat se tak navzájem.

Kotvila loď a upadla na kamenech

Zvíkovské Podhradí – Zvíkovští policisté s policejním člunem asistovali v pátek zdravotnické záchranné službě při akci poblíž kotviště pod hradem Zvíkov. Zdravotníci dopoledne přijali oznámení o zraněné ženě, která upadla na kamenech, když kotvila loď. „Bohužel byla v místech, kam bylo prakticky nemožné po souši s vozem záchranky dojet,“ vysvětlila policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová s tím, že se policisté se zdravotníky spojili přes konferenční hovor a pohotově situaci společně vyřešili. Použili pro transport policejní člun. Policisté zraněnou ženu po vodě převezli do míst Štědronín – Plazy, kde už na ně čekalo vozidlo zdravotnické záchranné služby.

Naboural fabii u haly a ujel

Písek – Dopravní policisté prošetřují nehodu, od které viník ujel. Ve dnech od 3. do 6. června kdosi na parkovišti před sportovní halou narazil do zadní části zaparkovaného osobního automobilu Škoda Fabia a ujel. Škoda na vozidle je 20 tisíc korun. „Jakékoli informace k popisované dopravní nehodě mohou přispět k objasnění případu,“ podotkla mluvčí policistů Kamila Čuřínová Ingrišová. Svědci mohou volat na linku 974 235 254 či 158.