Společnost je od března v konkurzu a město s ní ukončilo smlouvu. Nyní ale musí sehnat někoho, kdo náměstí dokončí. Kromě řady nedodělků na zmíněné severní straně totiž chybí celá strana jižní.

„Připravujeme projekt, ve kterém bude zakresleno i to, co zbylo po firmě, se kterou jsme ukončili smlouvu. Do 20. dubna pak uděláme nové výběrové řízení s tím, že by vybraná firma zahájila práci po našem květnovém jarmarku," řekl starosta Mirovic Zdeněk Bárta. Firma by nejprve dodělala opravy na severní straně a pak přešla na jižní.

S výběrem dalšího zhotovitele už si dá město velký pozor. „Nebudeme hledět jen na to, kdo dá nejnižší nabídku, ale především také na reference a budeme se orientovat na společnosti tady z regionu, které známe," konstatoval starosta.

Město se sice bude snažit uplatňovat škody, které mu vznikly zrušením smlouvy s Vyslystavem, ale zda se náhrady dočká, je zatím ve hvězdách. „Myslím, že na tom tak jako tak proděláme. Šli jsme do rizika a to se nám nevyplatilo. Jediná výhoda je, že jsme na to neměli žádnou dotaci," podotkl Zdeněk Bárta.

I přes zdržení chtějí Mirovičtí dokončit rekonstrukci náměstí do konce listopadu. „Když začneme koncem května, tak bychom měli mít v září hotovo. Pokud nás zase nebudou brzdit archeologové," naráží starosta na loňské zbrždění oprav způsobené archeologickým průzkumem.
„Chci, aby někdo posoudil, zda nálezy, které tady jsou, jsou natolik zásadní, že se musí dělat takovýhle archeologický průzkum, nebo jestli by stačilo, kdyby dělali jen dohled. Dodneška nemám od archeologů zprávu, kterou měli dodat do konce března," doplnil Zdeněk Bárta.
Archeologický průzkum je kompletně hotový na severní části, na jižní zatím jen zčásti.