Program na pátek 10. června


Velké náměstí
10:30 ~ Písničky z pohádek v podání žáků ZŠ TGM
11:00 ~ Představení žáků ZŠ J. K. Tyla – TK Berušky 
a TK-line dance
12:00 ~ Ukázky práce 
a techniky Sboru dobrovolných hasičů Písek
12:30 ~ Polámal se mraveneček – hudební improvizace v podání dětí z 3. MŠ
13:00 ~ Děti z píseckých jeslí – taneční krouček Čmelda
13:45 ~ Arte Dance – taneční vystoupení
14:00 ~ Flash Dance Labuť – baletní studio Písek
15:00 ~ T-dance s představením „Hmyzí svět"
15:30 ~ TC Z.I.P. Písek
16:20 ~ Free workout Písek
16:30 ~ Cohiba – hudební skupina
17:30 ~ Aerobic AC Sole
17:45 ~ NRG Crew – taneční představení
17:50 ~ Bachtale Čhave – vystoupení taneční skupiny
18:00 ~ Harmony Wellness club Písek
18:30 ~ Primátor Dittrich – vystoupení legendární písecké skupiny
19:30 ~ SKP Karate Písek
20:00 ~ Průvod královské družiny městem a historická ceremonie na hlavní scéně
21:00 ~ Kamil Střihavka unplugged – koncert
23:00 ~ The Apples
0:00 ~ Konec programu

Florián
14:00 ~ Malé zahájení 
a úvod
14:10 ~ Kejklířské představení pro malé a nejmenší
15:00 ~ O prolhaném soudci a palečnici… Vyprávění katovské
17:00 ~ Půtky rytířské
o čest a slávu
18:00 ~ Dnes císařem, zítra šaškem… Kejklíři dětem
19:00 ~ Ukončení programu

Alšovo náměstí
od 14:00 ~ Středověký tábor z dob Karla IV. – středověké ležení na vlastní kůži
b pro návštěvníky připraveno táborové ležení středověku, kde potkáte pána z Kestřan, královské vojsko, SHŠ Klíč a meč a kde bude možno skoro vše vyzkoušet na vlastní kůži
b trebuchet – střelba středověkým obléhacím strojem
b středověká střelnice – luky, kuše
b táborová kuchyně – jídlo středověku
b tvůrčí dílny – jak se pracovalo ve středověku
b rytíři na cestách – jak se bydlelo na tažení
b středověká zbrojnice – zbraně, zbroje
b hry pro děti
16:00 ~ Jídlo středověku – komentovaná příprava středověkého jídla SHŠ Klíč 
a meč
17:00 ~ Trestu neujdeš, aneb… Mistr práva útrpného
17:30 ~ Posezení 
s kestřenským pánem -komentovaná ochutnávka odrůd tradičních vín (nutná registrace)
18:00 ~ Rváči, šermíři 
a duelanti… Cházka darebná!
19:00 ~ Ukončení programu

Palackého sady
10:00 ~ Dětská show pro nejmenší s Milanem – soutěže o ceny, zábavné hry 
a tanec
13:00 ~ For Body Písek
14:00 ~ Romane Čercheňa – taneční vystoupení Cerok
14:30 ~ Přehlídka tanečních kroužků DDM Písek
15:00 ~ Cimbálová muzika Dolina – koncert
16:00 ~ Kontušovka – staročeské písničky táborské kapely
17:00 ~ Adélka Březnická – představení mladé houslistky
17:30 ~ Semtam – koncert country skupiny
19:00 ~ Strings – hudební vystoupení k tanci a poslechu
21:00 ~ Good Company
a jejich hosté – 30 let pospolu

Letní kino
20:00 ~ Taneční a pěnová párty – DJ Basslicker a další
3:00 ~ konec taneční párty a rozchod

Sladovna
9:00–18:00 – Výstavy:
Tiskařiště, Loutková akademie, Snivci, mágové 
a motýli, Pilařiště
19:00 Nebezpečná setkání – vernisáž obrazů a kreseb akademického malíře Jana Kunovského v Malé galerii Sladovny

Prácheňské muzeum
9:00–18:00
Galerie: Umění na kolečkách II – výtvarná díla autorů s pohybovým znevýhodněním.
Malé výstavní síně: ZooGeos ~ Albánie – ZooGeos se nyní v několikaletém projektu zaměřil na poslední baštu divoké přírody.
Chodba knihovny: Ida Saudková ~ fotografie – Komiks, kýč a klasika
Mimořádná krátkodobá výstava sošky Oscara režiséra Jiřího Menzela
Stálé expozice muzea

Divadlo Pod čarou
Festival metalových kapel
18:00 ~ Nohama nad zemí
19:00 ~ Divokej západ
20:00 ~ Trest smrti
21:00 ~ Arthemion
22:00 ~ Feel machine
23:00 ~ Šutr

Music club Divadelka
20:00 – 05:00 ~ Deep Sanding Crew

Dům U Koulí
Výstava k 20. výročí filmové školy v Písku (celý den)

Dům U Slona
Večery U Slona
16:00 ~ Vernisáž výstavy historických pohlednic Petra Indráka Písek v řece času
21:00 ~ promítání filmu Kluci na řece

SOŠ a SOU Písek
14:00–20:00 ~ 8. písecký autosalon

ZŠ E. Beneše
11:00 – 18:00 – 50 let výuky jazyků na ZŠ E. Beneše

Výstaviště
9:00–24:00 – Zábavné akce pro celou rodinu

Program na sobotu 11. června

Velké náměstí
10:00 Průvod, balábilé všech účinkujících
10:30 Defilé vojsk války sedmileté, ukázka velení
a úvodní salva
11:00 Ve službách císařovny aneb… Mistr kat
12:30 Písečánek
13:00 Pásmo písniček 
a říkánek dětí z 3. mateřské školy
13:30 Na rynku píseckém je veselo aneb… Kejklíři jsou tu!
14:00 Průvod a ceremonie
15:00 Dechová hudba města Písku
16:30 Písečan
17:00 TSC Luisiana
a Mažoretky
18:00 Věra Martinová – koncert
20:00 Písecký komorní orchestr – koncert na počest města Písku a známé filmové melodie
21:00 Epydemye – vystoupení folkrockové skupiny oceněné žánrovou hudební cenou Anděl 2016
22:00 Nebezpečná setkání – unikátní taneční vystoupení předních osobností Baletu Národního divadla v Praze spojené s obrazy Jana Kunovského, tančí: primabalerína Tereza Podařilová, první sólisté Alexandre Katsapov a Ondřej Vinklát a členky souboru baletu
22:30 Ohňový průvod 
a rozloučení s Marií Terezií

Nábřeží Otavy
23:00 Ohňostroj

Palackého sady
Myslivci Písku
9.30 – 10.00 vystoupení trubačů OMS Písek
10.00 zahájení akce
10.15 – 10.45 Ukázky vábení zvěře v podání Jaroslava Procházky a Františka Pavlíčka, soutěž vábení zvěře pro veřejnost
10.45 – 12.30 Ukázky psů loveckých plemen a ukázky výcviku
10.00 – 11.30 Soutěže dětí z přírodovědných znalostí
12.30 – Vyhlášení výsledků soutěží dětí, předání cen
13:00 Písečtí Blonďáci 
a já – lidové písně
14:30 Bengačave – vystoupení romských tanců
15:00 Bonsai č. 3 – vystoupení folkové skupiny
16:00 Jezerní království – představení žáků ZŠ J. Husa
16:30 Hudební skupina Sam Roma a taneční skupina Rupune Čhave
17:30 Retrovox – hudební skupina
19:00 Jitex Písek Comfort s.r.o – módní přehlídka
20:00 Hastrmani – celovečerní zábava s oblíbenou kapelou

Alšovo náměstí
8:00 – 12:00 Výstava historických vozidel Veteran Car Club Písek
od 14:00 Středověké ležení na vlastní kůži
do 19:00 TREBUCHET – střelba středověkým obléhacím strojem
b Středověká střelnice – luky, kuše
b Táborová kuchyně – jídlo středověku
b Tvůrčí dílny – jak se pracovalo ve středověku
b Rytíři na cestách – jak se bydlelo na tažení
b Středověká zbrojnice – zbraně a zbroje
b Hry pro děti
11:00 Jest čas se poveselit, což komedianti!
11:30 Tance prostého lidu – ukázka a výuka – Kestřanské manství
12:00 Meč a štít, toť cesta slávy!
12:30 Jídlo středověku – komentovaná příprava středověkého jídla SHŠ Klíč 
a meč
13:00 Mistr ostrého meče, leč tupého pohledu
15:30 Císař šaškem, šašek císařem
16:00 Za zlámanou grešli aneb… Muzikanti jedou
16:30 Tance prostého lidu – ukázka a výuka – Tance prostého lidu – ukázka a výuka – Kestřanské manství
17:00 Soldáti a knechtové brojní
18:00 Hřeby, ohně 
a střepy… tajemství orientu
18:30 Jídlo středověku – komentovaná příprava středověkého jídla SHŠ Klíč 
a meč
19:00 Subulcus – středověká hudba
19:30 Posezení 
s kestřenským pánem komentovaná ochutnávka odrůd tradičních vín – nutná registrace
21:45 Fuegnis – ohnivá show

Florián
10:00 Zahájení a průvod na hlavní scéně
10:30 Taškáři, komedianti a kejklíři
11:00 Půtky rytířské… Pro čest a slávu!
12:00 Vůně střelného prachu… zbraně palné
13:00 Potulný muzikant a hudec
14:00 Slavnostní ceremonie na hlavní scéně
15:30 Braňte krále a císaře, rytíři!
16:30 Veselá kopa, aneb… Cházka komediantská
17:30 Pištci a trubadůři v Písku
18:00 Na hradbách městských aneb…Do zbraně!
19:00 Konec programu

Letní kino
14:00 The Needs
15:00 Natural
16:00 Fantom
17:00 Parkán
18:00 Hand Grenade
19:00 Bags
20:00 Fast food orchestra
21:30 Divokej Bill
23:45 Konec koncertu
23:45 Afterparty
3:00 Konec

Na Výstavišti
Zábavné atrakce pro celou rodinu

10:00 – 17:00 Monte Carlo Roadshow
BMX Biketrial show, představení testovacích vozů, Freestyle ropeskipping show a workshopy
Divadlo Pod čarou
22:00 Vysmahnu AllStars – koncert písecké kapely

Music Club Divadelka
20:00 – 05:00 DJ Ramel, DJ Ketchup

Sladovna
9:00 – 21:00 výstavy: Tiskařiště, Loutková akademie, Snivci, mágové a motýli, Pilařiště
18:00 – 21:00 Muzejní noc

Dům U Slona
Večery U Slona
10.00 a 10.30, 14.00 a 14.30 Komentovaná prohlídka Kamenného mostu 
z vody – přístaviště náplavka Čechova
14:00 František Kollman – malba na místě
15:00 – 17:00 prohlídka domu U Slona
18:00 koncert Stanislava Stejskala

Divadélko Nitka
10:00 Uloupená princezna

Dům U Koulí
Výstava k 20. výročí filmové školy v Písku
10:00 – 00:00 Expozice a projekce pro veřejnost
18:00 – 00:00 Setkání přátel školy a veřejnosti 
u skleničky vína s projekcí filmu Měsíc nad řekou na nádvoří domu U Koulí

Kozlovna u Plechandy
11:00 – Kozlovský gastronomický festival

SOŠ a SOU Písek
8:00 – 12:00 8. písecký autosalón – pořádá SOŠ 
a SOU Písek ve spolupráci 
s píseckými prodejci aut 
a výrobcem motocyklů JAWA a VMP – Indian Motorcycles.

Program na neděli 12. června

9:00 Bohoslužba – děkanský kostel
10:00 Procesí od děkanského kostela, v němž bude nesen obraz P. M. Písecké, pobožnost ke cti Panny Marie a města Písku

*změny vyhrazeny