close Stanislava Koblihová info Zdroj: Deník zoom_in Úřad práce ČR postavil vedení měst Mirotic, Mirovica Protivína před ne právě příjemné rozhodnutí. Zjednodušeně řečeno: Buď nám pomůžete, nebo u vás pobočku zavřeme.

Mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková uvedla, že důvodem změn jsou nutná úsporná opatření vyplývající ze schváleného rozpočtu na příští rok. V resortu práce a sociálních věcí bude totiž podle ní méně prostředků na věcné výdaje. Tedy i na nájemné. Případná omezení provozu či výjimečné zrušení poboček se měla podle ní týkat malých pracovišť, kde působí maximálně tři zaměstnanci.

Tam patří i zmíněné pobočky. A to přesto, že tam chodí lidé, kteří často nemají ani auto a těžko se jim cestuje. Ohled na ně ale vzala především města, kde úřad práce působí. Rozhodla o tom dlouhodobě dobrá spolupráce s píseckou pobočkou úřadu práce, ale především fakt, že se jednáo službu lidem. Města vyšla úřadu s výší nájemného vstříc. Služby pro lidi tedy zůstanou zachovány. Paradoxem ale je, že stát chce šetřit na těch nejslabších.