Stanislava KoblihováZatímco v Písku je možné si půjčit kolo na den za 250 korun, senioři a ZTP za 150 korun, v Milevsku je to pro každého zdarma až na tři dny. Podmínkou je ale složení kauce. Ta je tisíc korun za jedno kolo.

Lidé na to mají různé názory. Někomu se zdá kauce moc vysoká. Myslí si, že pro ty, kteří nemají moc peněz, je tisícikoruna hodně, zvlášť, kdyby si chtěl vyzkoušet elektrokola pár, který má společnou domácnost. A toi přesto, že pak po odevzdání kola dostane peníze zpátky. Podmínkou jejich vrácení ale je, že se s kolem po dobu výpůjčky nesmí nic stát. Pokud ano, pak si pronajímatel může z kauce strhnout peníze na potřebnou opravu.

Další skupině lidí se zdá tisícovka na kauci odpovídající. Shodují se na tom, že elektrokola stojí spoustu peněz a někteří lidé si neváží věcí, které nejsou jejich. Kdyby si takoví lidé půjčili kola úplně zadarmo a bez kauce, mohli by je vrátit hodně poškozené. Navíc je podle nich kauce přijatelná i pro seniory, kteří hodně šetří, a mladí dle jejich názoru elektrokola nepotřebují.

Na tom, že je zaplacení kauce důležité, se shodují obě strany. Měla by být ale nižší.