close Stanislava Koblihová info Zdroj: Deník zoom_in Dosavadní objekt byl ale postavený v sedmdesátých letech a rekonstrukce by byla podle informací, které vedení radnice o stavu budovy získalo, příliš drahá. Navíc by se mohlo stát, že by ve výsledku stejně školka nevyhovovala požadavkům stanoveným hygienou.

Ty se ale mohou i tak časem změnit. Říká se, že když se chce, tak jde všechno. Proč tedy neudělat při rekonstrukci i potřebné stavební úpravy, aby zařízení vyhovovalo stávajícím normám? Zateplení by také mělo snížit pro město velmi drahé platby za energie, protože teploz budovy utíkalo.

Jenže nebylo dost peněz na všechno a především žádná šance na dotaci. Tu se nakonec podařilo získat až na dřevostavbu, která bude na rozdíl od dosavadní školky jen přízemní a bezbariérová. Posune se jen dál do zahrady. Cena stavby i s demolicí staré budovy se vyšplhala na 48 milionů korun. Dotace z Ministerstva financí činí 20 milionů korun. Má to ale poněkud šibeniční podmínku, a to, že se dotace musí proinvestovat do konce roku.

A teď i skeptici museli uznat, že aby měly malé děti konečně lepší prostředí, je varianta s dřevostavbou nejrychlejším řešením.