Lucie KotrbováZdroj: DeníkO novince se začalo více diskutovat po volbách, kdy ji postupně prosadila opozice, především Piráti. Videopřenos vnímají jako další krok k větší transparentnosti.

Záměr zastupitelstvem prošel, nicméně pár otazníků nad ním ještě visí. První vyřešili radní, když schválili nákup softwaru. Nakonec půjde o systém, kdy bude spolupracovat kamera s hlasovacím zařízením. To znamená, že kdo se přihlásí, na toho se kamera otočí.

Místostarosta Písku Ondřej Veselý vyjádřil obavu v souvislosti s GDPR. „Jsem přesvědčený, že budeme řešit potíže. Na záznamu nesmí zaznít žádné osobní údaje. Úředníci si budou muset také dávat pozor především při přednášení bodů, kde jsou uvedená jména či adresy,“ zmínil s tím, že bude třeba mít člověka, který před zveřejněním celý záznam projde a označí, kde je to třeba takzvaně vypípat.

Zdokumentování jednoho zastupitelstva bude město stát 17 412 korun. Zda budou náklady a práce s tím spojená stát za to, se ukáže. Hlavním ukazatelem jistě bude sledovanost videí. Pokud se však na jednání nestane něco mimořádného,co bude mít ambice stát se hitem internetu, je vysoká sledovanost málo pravděpodobná.