Povolební vyjednávání o sestavení koalice a rozdělení pozic na radnici v Milevsku intenzivně pokračují. Jedná se o vytvoření trojkoalice – Jihočeši, ODSa TOP 09. Variant ohledně spolupráce na vedení města zaznělo několik. O té poslední se jednalo v úterý.

Milevská radnice
V současné době na radnici pracuje jeden uvolněný místostarosta. Teď by jej mohli nahradit dva neuvolnění místostarostové. Poměr radních by měl podle návrhu být 3 Jihočeši, 3 ODS a 1 TOP 09.

„Na stole je teď varianta tři radní za Jihočechy, tři za ODS a jeden za TOP 09,“ uvedl starosta Ivan Radosta, který by dál měl zůstat ve své funkci. Dodal, že místo jednoho uvolněného místostarosty by měli být dva neuvolnění – Zdeněk Herout za ODS a Pavel Koutník za TOP 09. V následujících dnech budouo této variantě jednat všechny tři strany poprvé společně u jednoho stolu. Čekají na návrat navrženého místostarosty Pavla Koutníka ze zahraničí. „Shodli jsme se na volebních programech, které máme podobné. Musíme si ještě ujasnit uspořádání na radnici. Abychom dobře pracovali, musí být mezi námi důvěra, tolerance a ochota spolupracovat. To si musíme prověřit,“ doplnil Ivan Radosta. Situaci potvrdil za ODS Zdeněk Herout. „Jedná se o nejzazší schůdné řešení. Ctíme vítěze voleb. Uvidíme, jak se to vyvine, není kam chvátat,“ konstatoval Zdeněk Herout. Připomněl, že veřejná funkce není o postavení, ale o službě.