Povolební vyjednávání o sestavení koalice a rozdělení pozic ve vedení města mezi vítěznými Jihočechy a těsně za nimi druhou ODS zatím nejsou uzavřená. Jejich zástupci se sešli ve středu a další schůzku plánují po neděli.

„Zatím jsme se ujistili, že není problém v naplňování volebních programů a potřeb města, protože to vnímáme podobně. Předložili jsme ODS za nás návrh na obsazení radnice a rady města a čekáme, koho navrhnou za sebe. Je zájem obou stran na tom, aby koalice pracovala velmi dobře,“ uvedl starosta Ivan Radosta (Jihočeši). Dodal, že už předběžně jednali také se všemi dalšími stranami. Jihočeši by měli mít ve vedení města tři radní ze sedmi a pozici starosty. „Budeme rádi, když se ODS do koalice zapojí. Respektujeme její omezení vůči spolupráci s určitými stranami,“ dodal Ivan Radosta.

Za ODS potvrdil Zdeněk Herout, že si nastavili s Jihočechy, ale i s TOP 09, parametry, které by mohly vést ke spolupráci. O personálním obsazení budou teprve jednat. „Telefonicky jsme jednali také s KDU-ČSL – paní Knotovou, která vyjádřila shodu s naším programem,“ dodal Zdeněk Herout. Celá ODS se sejdeo víkendu, aby se dohodla na postupu. Jde jim o to, aby v případné koalici byli s Jihočechy rovnocennými partnery.

Výsledky voleb v Milevsku:
Jihočeši (6 mandátů),ODS (6), TOP 09 (2), ANO (2), KSČM (2), KDU-ČSL (1),ČSSD (1), Svobodní (1)