Městská knihovna sídlila už v mnoha budovách  ve městě. Čeká ji ještě jedno velké stěhování a snad už na dlouhá léta bude poslední. Knihovna zůstane na Alšově náměstí,  ale přesune se přes ulici do rekonstruované bývalé školy J. A. Komenského.

Svou práci již skončila komise, která posuzovala návrhy na vnitřní uspořádání knihovny. „Do výběrového řízení bylo přihlášeno sedm návrhů, z toho pět jich vyhovělo zadání. Výsledky budou předloženy k posouzení radě města," připomněl Vojtěch Bubník, místostarosta Písku.
S vítězným návrhem je spokojen člen výběrové komise  Roman Dub, ředitel Městské knihovny Písek.

„Podle  mého názoru  vítězný návrh  vysoko převyšuje ostatní, ať již jde o celkové uspořádání a vazby jednotlivých oddělení. Za velmi důležité považuji to, že každé oddělení bude mít podmínky pro samostatnou činnost," zdůraznil  Roman Dub.

Při zadávání podmínek pro výběrové řízení Písečtí vycházeli nejen z vlastních potřeb a zkušeností, ale  pro porovnání navštívili také veřejné knihovny ve Vsetíně, rekonstruovanou budovu ve Vyškově nebo zase zcela nový objekt v Děčíně.

„Návrh na vnitřní uspořádání knihovny počítá  s nejnovějšími technologiemi. Některé už jsme zavedli v dosavadním sídle, s dalšími se počítá v rekonstruované základní škole," doplnil ředitel knihovny Roman Dub.

Pokud radní schválí vítěze výběrového řízení, bude se zpracovávat projekt a vyřizovat všechny náležitostí spojené s rekonstrukcí. Ta by mohla začít ještě v průběhu příštího roku. Akce by měla stát 130 až 150 milionů a město bude žádat o peníze  z Regionálního operačního programu, pokud bude vypsán vhodný dotační titul.

„Budu samozřejmě rád, když rekonstrukce začne v roce 2015. Na druhé straně rozhodně dávám přednost kvalitnímu projektu před zbytečným spěchem,"  je přesvědčen Roman Dub.

Budova na Alšově náměstí, kam se má knihovna stěhovat, sloužila jako základní škola až do konce devadesátých let minulého století, kdy byla zrušena.