Městská knihovna v Písku pro veřejnost velmi zajímavým způsobem naplnila ústřední motiv letošního ročníku celostátní akce Týden knihoven: Zažijte knihovnu jinak a ve středu večer otevřela všechny prostory pro veřejnost. „Nejsem registrovanou čtenářkou, ale do klubovny v knihovně často s kamarádkou chodíme na přednášky, besedy a literární pořady. Tentokrát jsme se zatím do klubovny nedostaly, je tam úplně plno. Ale nevadí, i v jiných částech budovy je zajímavý program," řekla očividně spokojená seniorka Marie Kovandová z Písku.

Podle odhadu ve středu večer navštívilo knihovnu na 150 lidí a více než polovina jich zamířila do klubovny. Viděli tady dramaticko improvizační představení Kámo, nahoď! v podání party kamarádů, kteří se nestydí ani toho, když se ztrapní před publikem. Diváci se výborně bavili a také trochu svými návrhy představení ovlivňovali.

Příjemnou atmosféru spoluvytvářela písecká skupina French Touch. „Kapela vznikla teprve v loňském roce, ale už si získala okruh svých posluchačů. Po vystoupení v knihovně se okruh příznivců určitě ještě rozšíří," poznamenala Věra Vodvářková z hudebního oddělení Městské knihovny Písek.

Slušnou návštěvnost asi tří desítek lidí měl také poetický duel, v němž se utkali Vít Janota a M. Zahrádca.

Ti, kteří chtěli strávit pár desítek minut v klidu, se mohli zajít podívat do kina v knihovně na snímek Duchové moře nebo si s přáteli zahrát některou z deskových her, kterých má písecká knihovna k dipozici velké množství.

K příjemné atmosféře večera velkým dílem přispěla Lucie Dědičová z čajovny U Zeleného stromu s nápoji často exotických názvů.

Na stolech ve všech místnostech nechybělo občerstvení, které připravily pracovnice knihovny. Pozadu nezůstal ani ředitel Roman Dub, jehož cuketová buchta patřila k nejvyhledávanějším. Ke středeční večerní akci uvedl: „Na programu se podílel kolektiv celé knihovny, všichni tomu věnovali hodně času a úsilí . Věřím, že nám podařilo opravdu ukázat knihovnu trochu jinak," dodal Roman Dub.