Stěhovat  by se měla už jen jednou, a to do pár desítek metrů vzdálené budovy bývalé Komenského školy. Na jednání zastupitelstva ve čtvrtek 31. ledna návrh předložil  Rudolf Tyll (TOP 09) „Umístěním knihovny navážeme na  historickou funkci budovy jako vzdělávacího ústavu,"  uvedl Rudolf Tyll. 

Přestěhování knihovny zároveň vyřeší problém, co s budovou bývalé školy, kde výuka skončila koncem devadesátých let. Nyní jsou zde učebny dvou soukromých škol, část městské knihovny, sídlí tady dvě občanská sdružení. I když město vybírá nájem, za posledních sedm let na objekt doplatilo 1,2 milionu korun.

„Záměr využít bývalou školu pro potřeby knihovny je starý už několik let. Tehdy jsme mohli  dostat dotaci, a tak se připravil projekt, zahrnující i synagogu. Dotace nebyla, ale projekt by se dal využít i v současnosti. Musel by se však zúžit, aby se investice vešla  do zhruba 80 milionů korun," myslí si místostarosta Vojtěch Bubník (VPM).

Druhou variantou pro stěhování knihovny  je nezrekonstruovaná část Sladovny.

„Obě varianty jsou pro knihovnu přijatelné. Jednoznačným pozitivem bývalé školy je samostatný prostor bez nutnosti přizpůsobit se dalším institucím," konstatoval ředitel knihovny Roman Dub.