„Tři dny dobrého filmu je malinký festival o tom, co se dá dobrého vidět na filmovém plátně. Lidé rádi přicházejí a po dobrém filmu je jim dobře, a to je záměr našeho letního promítání," vysvětluje Jakub Berka.

Organizátoři preferují promítat české filmy. Letos se návštěvníci mohou těšit na snímky V erbu lvice, Věra a Vrásky z lásky. „Tři dny dobrého filmu nejsou koncipovány monotematicky. Hledáme, co by diváky oslovilo," říká děkan Berka.

„V erbu Lvice je příběh šlechtičny sv. Zdislavy z Lemberka, která překročila vlastní stín a svou obětavostí i statečností se zapsala do historie a hlavně do srdcí českých lidí. A Věra Čáslavská tím vším, co byla a je – je šlechtičnou sportu – její um i statečnost také na něco ukazují," představuje páteční a sobotní film Jakub Berka.

Nedělní Vrásky z lásky vypráví o bývalém učiteli Otovi, kterého čeká náročná operace, a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Ve filmu si zahráli Jiřina Bohdalová a Radek Brzobohatý.

Všechna promítání se uskuteční na druhém nádvoří kláštera ve směru od kostela sv. Jiljí. V pátek bude k vidění film V erbu lvice, v sobotu dokument o české gymnastce Věře Čáslavské Věra a v neděli Vrásky z lásky. Filmy začínají ve 21 hodin, vstupné je třicet korun.