Do kina Bios eM  mohli lidé chodit každý den. To už ale neplatí. Kino v listopadu a v prosinci zkušebně omezilo provoz a nepromítá úterky a středy. Schéma by oficiálně mělo začít platit od příštího roku.  Omezení provozu kina město nachystalo v rámci úsporných opatření.

Vybrané dny nejsou podle domu kultury, pod které kino spadá, náhodné. „Udělali jsme si analýzu návštěvnosti kina, ze které nám vyšlo, že nejvíce představení jsme museli zrušit právě v úterý a středu," vysvětlil ředitel domu kultury Vít Kratochvíl. Dodal, že nejvíce lidí naopak chodí od čtvrtka do neděle.

Správce kina Jan Švejda  počítal, že celotýdenní promítání v Milevsku fungovalo pětadvacet let. „To víte, jako všude se počet diváků snižuje. Kolik město ušetří na omezení provozu, to si netroufám říci," podotkl Jan Švejda s tím, že jsou tlačeni ze strany města k hledání úspor.

Podle místostarosty Martina Třeštíka, který má na starosti finance, se úsporná opatření dotknou i mzdových výdajů na straně úřadu nebo budou zmrazeny běžné výdaje města. „To znamená, že chceme, aby příští rozpočet neměl výdaje vyšší než v roce 2012," řekl Martin Třeštík a doplnil, že jedno z opatření je právě omezení kina.

Pavlína Tomášková z Veselíčka počínání města chápe. „Většina lidí stejně chodí do kina o víkendu, i já, takže pro mě to žádné omezení není," uvedla pětadvacetiletá Pavlína Tomášková.

Martin Třeštík připomněl, že se výdaje na provoz kina zvyšují. „Lidé přestávají chodit. To pociťují všechna zařízení. Řada měst naší velikosti už kino nemá, některá už delší dobu," poznamenal místostarosta s tím, že mají pocit, že kino do Milevska patří a mají ho udržet. „Na druhou stranu to, že se dva dny nehraje,  je praxe i ve velkých městech,  není to nic neobvyklého," dodal Martin Třeštík.

Například kino Portyč v Písku také omezovalo provoz. Od začátku letošního roku funguje od úterý do neděle. Příští rok ale budou výjimečně promítat i v pondělí, a to film Babovřesky. Podobná situace platí i pro milevské kino.