Obec Kovářov bude parcely v lokalitě Planiny, kde finišuje se základní technickou vybaveností, prodávat v příštím roce za tři sta korun za čtvereční metr plus platnou výši DPH. Rozhodli o tom zastupitelé na posledním jednání v tomto roce. Letos to bylo tři stovky za metr, nově se bude k prodeji podle zákona připočítávat DPH, tedy zatím 21 procent. Znamená to, že si lidé připlatí desítky tisíc korun.

Zastupitel Martin Hadrbolec návrh podporoval. „Nemůžeme jít s cenou dolů. Lidé, kteří už si parcely koupili, by na tom byli bití. Na druhou stranu jsme záměr vyhlásili s dostatečným předstihem, aby se zájemci mohli přihlásit a zaplatit cenu bez DPH," řekl Martin Hadrbolec.
Radní a předseda finančního výboru Otakar Chudáček připomněl, že osm parcel prodali rychle a relativně snadno. „Možností je, že cenu zvýšíme. Nemusí to být tři sta korun plus daň, ale čtyři sta plus DPH," zamýšlel se Otakar Chudáček.

Starosta Pavel Hroch reagoval, že zvýšení může navrhnout, on zase navrhuje tři sta korun za čtvereční metr plus DPH.

Podle zastupitele Pavla Slivky ml. jde při stanovení ceny také o to, zda prodej parcel postoupí realitní kanceláři. „Pokud by to tak bylo, jsem zajedno s Otou, že cena tři sta korun plus DPH je nízká," řekl Pavel Slivka ml. Jeho otec, místostarosta Pavel Slivka, měl jiný názor. „Já bych dal cenu tři sta korun plus DPH. To, že parcely prodáváme, se ještě nikde neprezentovalo. Mám na mysli noviny a podobně. Je to víceméně pro domácí. Dejme jim šanci," řekl místostarosta. „Na jednom místě udělat během půl roku dvě různé ceny, to se mi zdá nesmyslné," dodal.
Navrhovanou cenu tři sta korun za čtvereční metr plus aktuální výši DPH většina zastupitelů podpořila. Obec už v lokalitě prodala osm pozemků z celkových šestnácti obecních. Trvalý pobyt nemá na území Kovářova šest nových majitelů, takže se plní jeden z cílů zastupitelů – přilákat do obce další obyvatele.