„Pokud půjde vše podle předpokladů, mohlo by se v létě začít stavět. Stavba samotná by měla trvat zhruba osmnáct měsíců,“ informoval Václav Filip, vedoucí odboru investic a rozvoje MÚ Písek.

Třípodlažní objekt bude mít vnitřní kapacitu 280 lidí a dalších 460 osob ve venkovním areálu. Pro řidiče bude připravené parkoviště pro 140 aut.

Uvnitř bude kromě pětadvacetimetrového plaveckého bazénu s osmi drahami také dětský výukový bazén se skluzavkou, relaxační bazén s teplou slanou vodou a masážními tryskami, vířivka, Kneippův chodník a tobogán dlouhý 112 metrů s vlastním dojezdovým bazénkem. Ve wellness části je naplánován saunový svět se čtyřmi různými druhy saun a ochlazovacím bazénkem venku na střeše.

close Studie nového bazénu pod lesnickou školou v Písku. info Zdroj: Poskytl Atelier Projektil zoom_in

Venkovní areál nového plaveckého stadionu bude vybaven dvěma bazény. Spolu se zábavním bazénem se skluzavkou a lezeckou stěnou tu bude také hluboký bazén se skokanským prknem a dětské brouzdaliště. V ceně zakázky jsou rovněž sadové úpravy a nové napojení na Burketovu ulici.

Pro bazény se bude až z devadesáti procent využívat upravená surová voda z řeky, tudíž se nebude zbytečně odčerpávat pitná voda z vodovodního řadu.