Zatím se ještě neví kdy,  kde  a jaký plavecký bazén se bude stavět.  O podobě a místu by mělo být jasno  po referendu, které se bude konat v termínu prvního kola voleb prezidenta. Již nyní by  se ale mělo rozhodnout, kdo nový nebo rekonstruovaný areál bude provozovat.

„Je  důležité, aby provozovatel bazénu byl známý ještě dříve,  než se začne stavět.  Měl by být u všech prací a domlouvat se s dodavatelem," poznamenal místostarosta Písku Vojtěch Bubník (VPM). Tento postup je podle jeho názoru  nutný pro zajištění kvalitního a ekonomicky stabilního  provozu bazénu.

Při prvním  jednání 4. října radní doporučili zastupitelům, aby bazén  provozovala nově založená organizace  se stoprocentním vlastnickým podílem města s tím, že by smlouvu měla na dva roky.

Podle zjištění odboru rozvoje, investic a majetku města  by  nová organizace znamenala další náklady na její založení, na poplatky pro dozorčí radu a další.

Pochybnosti měli radní 
i u externí společnosti. „Ve snaze uspořit provozní náklady  hrozí zkrácení životností technologií, použitých materiálů i vybavení," vysvětlil Vojtěch Bubník.

Ze tří variant  na zasedání 22. listopadu radní  doporučili, aby provozovatelem plaveckého bazénu byly Městské služby Písek.  Zároveň navrhli, aby bylo  co nejdříve vypsáno  výběrové řízení na manažera areálu. Konečné slovo má zastupitelstvo. Pokud návrh schválí, bude s městskými službami uzavřena smlouva na dva roky.

Varianty
Návrhy na provozovatele  plaveckého areálu v Písku:
– Externí společnost
– Městské služby Písek
– Nově založená organizace se  100 % vlastnickým podílem města Písku s uzavřením smlouvy na dva roky.
Zdroj: Městský úřad Písek